Cambridge Analytica planowała stworzyć własną kryptowalutę?

Cambridge Analytica planowała stworzyć własną kryptowalutę?

Firma, która sławę zyskała głównie dzięki aferze związanej z Facebookiem planowała zainwestować zebrane fundusze w rozwój własnego bitcoina.

Najnowsze raporty wskazują, że Cambridge Analytica rok temu próbowała opracować własną kryptowalutę, a następnie udostępnić ją w ramach ICO. Aktualnie jak wiemy ciążą na niej poważne zarzuty wyłudzenia informacji o blisko 87 milionach ludzi na całym świecie. Wcześniej rzekomo byli także mocno zaangażowani w kampanię wyborczą Donalda Trumpa oraz działalność Facebooka. Obecnie wiele firm eksperymentuje z wirtualną walutą w formie modelu biznesowego i traktuje to jako sposób wyróżnienia się na tle konkurencji (większość odmian tych kryptowalut stanowią Bitcoiny lub Ethereum). Nie da się ukryć, że ewentualne wejście na ten rynek przez Cambridge nie jest zbyt rozsądnym pomysłem, biorąc pod uwagę minione wydarzenia.

Cambridge Analytica rozważała wejście na rynek kryptowalut jednak ostatnie wydarzenia w znacznym stopniu zniweczyły owe plany

Anonimowe źródła podają, że firma planowała zarobić 30 milionów dolarów za pośrednictwem ICO, która cieszy się niezwykłą popularnością wśród klientów. Mimo iż założenia tej platformy nie są złe, to jednak swego czasu miała problemy ze sporą ilością oszustw dokonywanych za jej pomocą. Cambridge Analityca poinformowała również Reutera o wcześniejszych poszukiwaniach technologii blockchain, lecz wiele wskazuje na to, iż zostały one ostatecznie porzucone w świetle najnowszych zdarzeń. Notabene korporacja poparła w przeszłości system powiązany z szefem chińskiej mafii Wan Kuok-koi aczkolwiek finał tej sprawy nie jest znany. Jeżeli władze Cambridge w dalszym ciągu rozważają opcje zainwestowania we wspomnianą gałąź finansów powinni odrobinę przeczekać obecną sytuację. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cambridge Analytica planowała stworzyć własną kryptowalutę?

 0