Canon zaprzestał sprzedaży analogowych aparatów

Canon zaprzestał sprzedaży analogowych aparatów

Coś się kończy coś się zaczyna można śmiało rzecz przytaczając najnowszą informację o zaprzestaniu przez Canona sprzedaży analogowych aparatów.

Choć produkcję analogowych aparatów firma zakończyła osiem lat temu, to sprzedaż trwała cały czas, aż do tej pory. Potwierdzono bowiem, że popularny producent zaprzestał dystrybucji tych legendarnych dla wielu urządzeń. Ostatnia sztuka, jaka była na stanie, czyli EOS-1V znalazła swego szczęśliwego nabywcę, a tym samym trwająca od 1934 roku historia dobiegła końca. Tutaj warto zaznaczyć, iż Canon dysponował przez ów okres dość znacznymi zapasami aparatów, więc postanowiono się ich pozbyć co do sztuki (raczej wątpliwe by coś im się ostało). Co istotne jeżeli posiadacie u siebie stary model tej firmy, będziecie mogli go naprawić do maksymalnie 2025 roku, albowiem wówczas ostateczne wsparcie dla tego rozwiązania dobiegnie końca.

Po ośmiu latach od zakończenia produkcji Canon zaprzestał także sprzedaży analogowych aparatów

Canon zaprzestał sprzedaży analogowych aparatów

Rzeczony EOS-1V nie zostanie całkowicie zapomniany, gdyż jego konstrukcja oraz nazewnictwo funkcjonują w EOS-1D. Dodatkowo obiektywy pozostają kompatybilne z wieloma nowocześniejszymi aparatami cyfrowymi. Nie da się jednak ukryć, że wykonywanie zdjęć analogowymi rozwiązaniami nawet po tak długim okresie cieszyło się licznym zainteresowaniem nie tylko wśród domorosłych fotografów, ale także zawodowców. Można całkowicie zrozumieć fakt postępu technologicznego i wyparcia poprzednich standardów, chociaż z drugiej strony trochę szkoda, że te urządzenia przechodzą do lamusa. Nie wiemy jak na decyzję Canona zareagują pozostali producenci posiadający jeszcze w swej ofercie takowe aparaty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Canon zaprzestał sprzedaży analogowych aparatów

 0