Capcom może przygotowywać kolejny remake Resident Evil

Capcom może przygotowywać kolejny remake Resident Evil

Capcom odświeżył dwie części Resident Evil, a za jakiś czas zadebiutuje Resident Evil 4 Remake. Na tym jednak plany studia się nie kończą i może ono przygotowywać nowe wydania innych odsłon.

W 2019 roku dostaliśmy Resident Evil 2 Remake, w 2020 r. zadebiutował Resident Evil 3 Remake, a w marcu przyszłego roku do sprzedaży trafi Resident Evil 4 Remake. Na tym plany Capcomu mogą się nie kończyć i w planach pozostaje wydanie remakeu pierwszej odsłony serii. Według listy udostępnionej na stronie Justia nowa wersja Resident Evil Director's Cut jest we wczesnej fazie rozwoju, co sugeruje, iż może to być pełnoprawny remake. Resident Evil został wcześniej zremasterowany, z teksturami HD i innymi ulepszeniami graficznymi. Nie był to jednak remake w stylu Resident Evil 2 oraz Resident Evil 3.

Capcom może pracować nad Resident Evil Remake.

Resident Evil Remake

Resident Evil Director's Cut nie został oficjalnie zapowiedziany, więc trzeba do tego przecieku podchodzić z dystansem, aczkolwiek remake Resident Evil z 1997 roku nie stanowiłby zaskoczenia ze względu na to, że Capcom lubi odświeżać starsze części marki, przynosi mu to też niemały zysk przy mniejszym nakładzie pracy (twórcy nie muszą pisać historii i postaci na nowo). Resident Evil HD wydano na PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One w styczniu 2015 roku. Wersja HD obsługuje dźwięk przestrzenny 5.1, rozdzielczość 1080p i proporcje 16:9. Tła były pierwotnie renderowane w formacie 4:3.

Remaster odniósł komercyjny sukces, notując ogromną sprzedaż i stał się najszybciej sprzedającą się grą cyfrową firmy Capcom w Ameryce Północnej i Europie. Według wydawcy do kwietnia 2015 roku remaster sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Nowa wersja Resident Evil: Director's Cut, którą dostrzeżono w sieci to rozszerzona i pozbawiona cenzury reedycja, która zadebiutowała na różnych generacjach konsol PlayStation. Czekacie na kolejny remake Resident Evil czy wolicie nową pełnoprawą odsłonę?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Capcom może przygotowywać kolejny remake Resident Evil

 0