Capcom obiektem kpin. Logo Street Fighter 6 to stockowa grafika od Adobe

Capcom obiektem kpin. Logo Street Fighter 6 to stockowa grafika od Adobe

Seria Street Fighter to jednak z najważniejszych bijatyk w świecie gier. Kiedy gra została wreszcie ujawniona, fanów zaskoczyło przede wszystkim nowe logo, które jest całkowicie odmienne od tego, co Capcom dotąd nam serwował. Okazuje się, że zaskoczeń jest tu dużo więcej.

Wcześniejsze loga serii Street Fighter były projektowane w sposób, który miał nawiązywać do dynamizmu i energicznych ruchów walki, co podkreślały agresywne kolory jak pomarańczowy, czerwony i żółty. Nowe logo całkowicie zrywa z tą tradycją i otrzymaliśmy kanciaste litery doprawione sprayem i cyfrą 6. O samej grze wiemy bardzo niewiele i mamy nadzieję, że nowe logo nie oferuje tego, co faktycznie wprowadzi tytuł, bo wygląda na to, że jest to gotowiec, kupiony ze strony Adobe. Aurich Lawson z Ars Technica odkrył, że logo SF6 wygląda prawie identycznie jak zdjęcie w witrynie Adobe, które można kupić za 80 USD. Chociaż istnieją pewne różnice między tymi dwoma logotypami, podobieństwo jest uderzające.

Logo Street Fighter 6 jest łudząco podobne do stockowej grafik ze strony Adobe, którą można kupić za 80 USD.

Wyjaśnienia są tutaj dwa. Albo Capcom nie chce jeszcze ujawniać nowego logo i mamy tutaj jedynie propozycję zastępczą, tymczasową, albo ktoś poszedł na łatwiznę i postanowił kupić gotowca za 80 USD do największej serii bijatyk na świecie. Jeśli to drugie, to Capcom zaliczył właśnie ogromną wpadkę, choć zapewne wytłumaczą ją odpowiednio, a grafik trafi na przymusowy urlop. W chwili obecnej gracze na forach otwarcie wyśmiewają Capcom i nie ma się co dziwić.

Na odpowiedź, czy nowe logo jest tym ostatecznym będziemy musieli poczekać do wakacji, bo wtedy ujawnione zostanie więcej informacji na temat samej gry. Street Fighter po raz pierwszy pojawił się w 1987 roku, jednak seria wybiła się głównie dzięki drugiej odsłonie. Oprócz bazowych gier i crossoveru z X-Menami, wokół Street Fighter powstały serie anime oraz filmy.  

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Capcom obiektem kpin. Logo Street Fighter 6 to stockowa grafika od Adobe

 0