Capcom planuje remake'i kolejnych części Resident Evil

Capcom planuje remake'i kolejnych części Resident Evil

Remake'i to dochodowy biznes dla Capcomu, który nie musi budować wszystkiego od zera, tylko tworzyć na gotowym pomyśle. Nic więc dziwnego, że wydawca zapowiedział odświeżenia kolejnych części serii Resident Evil.

Capcom planuje więcej remake'ów

Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Resident Evil 4 Remake to udane gry, które Capcom bardzo dobrze dostosował do współczesnych czasów. Firma zdołała też całkiem dużo zarobić na tych produkcjach, więc nie dziwi, że planuje ożywienie następnych części kultowej marki. W końcu w ciągu ostatnich pięciu lat wydawca wypuścił trzy remake’i Resident Evil, które odniosły sukces komercyjny. W piątek podczas ceremonii wręczenia nagród w Japonii reżyser remake’u Resident Evil 4, Yasuhiro Anpo, został zapytany, czy Capcom chce przygotować więcej takich projektów.

Capcom chce przygotować więcej remake'ów Resident Evil, ale na konkrety musimy jeszcze poczekać. W kolejce czeka oczywiście Resident Evil 5.

Według serwisu IGN odpowiedział: „Tak”. „Do tej pory wypuściliśmy trzy remake’i i wszystkie zostały bardzo dobrze przyjęte. Cieszę się, że mogę to zrobić jako ktoś, kto kocha starsze gry, i chcemy nadal robić ich więcej. Którą grę odświeżymy w następnej kolejności, chcielibyśmy ogłosić w przyszłości, więc wyczekujcie tego z niecierpliwością”.

Remake'i to przepis na sukces Capcomu i serii Resident Evil

Remake Resident Evil 2 został wydany w styczniu 2019 roku i do września sprzedał się w 13,1 milionach egzemplarzy, czyli więcej niż jakakolwiek inna odsłona serii, a także czyni go trzecią najlepiej sprzedającą się grą Capcom w historii. Remake Resident Evil 3 ukazał się w kwietniu 2020 roku i sprzedał się w 8 milionach egzemplarzy.

Resident Evil 4 ukazał się w marcu tego roku. Sprzedała się o 5 mln więcej niż jakakolwiek inna odsłona serii od wydanej w 2009 roku gry Resident Evil 5, która jest trzecią najlepiej sprzedającą się grą w historii serii.

Pojawia się pytanie, po co robić nową grę od zera skoro można rzeźbić na już istniejącej bazie? Mimo tego Capcom wydał Resident Evil Village, czyli ósmy epizod, a także podobno działa nad Resident Evil 9.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Capcom planuje remake'i kolejnych części Resident Evil

 0