Capcom pracuje nad Resident Evil Code Veronica Remake? Wydawca zablokował fanowski projekt

Capcom pracuje nad Resident Evil Code Veronica Remake? Wydawca zablokował fanowski projekt

Capcom ma pracować nad kilkoma odświeżeniami gier z serii Resident Evil. Niedawno wspominano o Resident Evil Remake, a teraz mówi się również o Resident Evil Code Veronica.

Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake, a niedługo zadebiutuje Resident Evil 4 Remake. Można powiedzieć, że od pewnego czasu marka Capcomu opiera się głównie na odświeżeniach starszych odsłon. Nad tego rodzaju tytułami pracują nie tylko deweloperzy, ale też fani, jednym z nich była przygotowywana przez społeczność nowa wersja Resident Evil Code: Veronica, która jak się okazuje została anulowana na prośbę Capcomu. Poinformowali o tym autorzy remake. Wydawca nie słynie z zamykania niezależnych projektów, więc taka wiadomość zaskakuje i daje do myślenia. Otóż firma może przygotowywać pełne odświeżenie Resident Evil Code Veronica, który w hierarchii serii nie zajmuje istotnego miejsca.

Capcom może pracować nad Resident Evil Code Veronica Remake.

Z tego czy innego powodu Resident Evil Code: Veronica została w dużej mierze zignorowana przez Capcom. Chociaż gra otrzymała remaster HD, nie została potraktowana tak samo, jak inne części IP. Wspomniana wersja została wydana w 2011 roku na PlayStation 3 i Xbox 360. Resident Evil: Code Veronica X HD dostała lepszą oprawę graficzną i rozdzielczość, aczkolwiek o zmianach na miarę remake mówić nie można. Sama rozgrywka w tym historia pozostały niezmienione. Niestety oficjalny remake Resident Evil Code Veronica to na razie czyste spekulacje i nie ma konkretnych dowodów, że takie odświeżenie faktycznie powstaje. Z drugiej strony anulowanie fanowskiej wersji może oznaczać, iż coś dzieje się w tym temacie.

Resident Evil Code Veronica opowiada historię rodziny Claire i Chrisa Redfieldów, którzy muszą walczyć o przetrwanie z zombie i innym zagrożeniem w korporacji Umbrella. Claire została porwana przez ludzi korporacji i uwięziona po zniszczeniu jednego z laboratoriów. Resident Evil Code Veronica X pierwotnie zadebiutował w 2001 roku na PlayStation 2 oraz dwa lata później na GameCube. Warto wspomnieć, że spekuluje się o kompletnym odświeżeniu pierwszej odsłony serii. Na konkrety musimy jeszcze poczekać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Capcom pracuje nad Resident Evil Code Veronica Remake? Wydawca zablokował fanowski projekt

 0