Carl Pei - współzałożyciel OnePlus opuszcza firmę po 7 latach

Carl Pei - współzałożyciel OnePlus opuszcza firmę po 7 latach

Jak donoszą liczne źródła, Carl Pei opuścił OnePlus. Zapewne jest Wam znany jako współzałożyciel chińskiego przedsiębiorstwa, od 2013 roku specjalizującego się w tworzeniu high-endowych smartfonów, które zakładał wraz z Petem Lau. Ich pierwszym produktem był OnePlus One, czyli mocno wyczekiwany “zabójca flagowców”, oferujący wydajność na poziomie topowych telefonów w cenie praktycznie o połowie niższej od rywali. Urządzenie trafiło do sprzedaży w kwietniu 2014 roku i z miejsca odniosło ogromny sukces, wyprzedzając się na pniu, wielokrotnie przekraczając zakładany cel wynoszący 50 tysięcy sztuk (do końca tego roku rozeszło się przeszło milion egzemplarzy).

Wiadomość o tym, że Pei opuścił swoje przedsiębiorstwo, jest nie lada zaskoczeniem...

Współzałożyciel OnePlus opuszcza firmę po 7 latach

Carl Pei (z lewej), Pete Lau (w środku)

Od tego czasu firma regularnie dostarcza nam kolejne generacje tego flagowego modelu, od czasu do czasu decydując się także na swoisty skok w bok (jak przy OnePlus X lub ostatnio OnePlus Nord). Teraz jesteśmy praktycznie w przeddzień oficjalnej prezentacji najnowszego smartfona, czyli OnePlus 8T i wiadomość o tym, że Pei opuścił swoje przedsiębiorstwo, jest nie lada zaskoczeniem. Cytując źródła, które są lepiej zorientowane w sprawie, Carl Pei miał opuścić OnePlus już kilka tygodni temu. Co prawda jego Twitter oraz LinkedIn wciąż wiążą jego osobę z OnePlus, ale nie jest on już wymieniony na stronie firmy w zestawieniu organizacyjnym.

Na chwilę obecną nie mamy pojęcia, dlaczego Pei zdecydował się odejść z OnePlus i w jakiej atmosferze to nastąpiło. Niektóre publikacje zdają się sugerować, że postawił na “niezależność”, ale nie rozwijają tego temu i nie wiemy, czy mamy spodziewać się, że wkrótce utworzy nowy, konkurencyjny projekt. Ba, nie wiemy nawet, czy jeśli zdecyduje się na założenie nowej firmy, czy ta będzie związana z branżą technologiczną. Nie da się jednak ukryć, że jego odejście przez wiele osób będzie odczytywane jako cios i osłabienie OnePlus, szczególnie podczas jutrzejszej prezentacji OnePlus 8T. Pei był bowiem mocno rozpoznawalną postacią, ściśle związaną z tym producentem. Teraz drugi ze współzałożycieli, czyli Pete Lau, musi samodzielnie objąć ster.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Carl Pei - współzałożyciel OnePlus opuszcza firmę po 7 latach

 0