CC. Poznajcie nową markę smartfonów Xiaomi

CC. Poznajcie nową markę smartfonów Xiaomi

Podczas gdy fani oczekiwali od Xiaomi zapowiedzi nowych smartfonów Lei Jun dyrektor generalny firmy zaskoczył sporą część osób ujawniając jedynie kolejną markę - CC, jak również jej docelową grupę odbiorców. Sam skrót pochodzi od Colorful i Creative, a więc w założeniu zainteresuje przede wszystkim dzieci oraz młodzież, ponieważ to właśnie do nich są skierowane pochodzące z tej linii urządzenia. Sternik Xiaomi podkreślił, iż całość opracowywano wraz z Chic & Cool 90 oraz Meitu, z którym Chińczycy od jakiegoś czasu intensywnie współpracują. I chociaż oficjalnie nie poznaliśmy pierwszych reprezentantów CC to wyjaśniono co oznacza liczba w nazwie CC9, otóż wiek - 9 lat. Jednak nie odnosi się on do odbiorców, a lat działalności Xiaomi na rynku. Co ciekawe to nie pierwszy raz kiedy producent dokonuje takiej zmiany.

Xiaomi ujawniło nową i skierowaną do młodszych odbiorców markę CC. Pierwszymi jej reprezentantami mają być smartfony CC9 oraz CC9e.

CC. Poznajcie nową markę smartfonów Xiaomi

W ubiegłym roku do naszych rąk trafił Mi 8, czyli bezpośredni następca Mi 6. Przy okazji ujawniono, że smartfony dostaną wysokiej jakości aparaty do selfie, w tym narzędzia do szybkiego poprawiania wykonanych fotografii, albowiem w rozumieniu Xiaomi współczesna młodzież lubi dobrze wyglądać i wykonywać odpowiedniej jakości zdjęcia. Jun potwierdził, że specjalna grupa Xiaomi X Meitu AI Aesthetics Lab opracowuje najnowsze technologie pozwalające możliwie najlepiej wykorzystać potencjał przednich kamerek. Xiaomi CC jest trzecią kluczową marką przedsiębiorstwa zaraz po m.in. Mi i Redmi. W jej przypadku kluczową rolę odegra estetyka, a dopiero później specyfikacja choć ta ostatnia kwestia nie będzie potraktowania całkowicie po macoszemu.

Sercem głównego modelu CC9 zgodnie z dostępnymi informacjami jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 730 2,2 GHz z GPU Adreno 618 wspomagany przez zależnie od wybranej konfiguracji 6 GB lub 8 GB RAM + 128 GB bądź 256 GB wbudowanej dodatkowej przestrzeni. Niestety nie wiemy, czy smartfon będzie posiadał slot na kartę microSD. Tak jak wspominaliśmy aparat to główne narzędzie, nad którym swoją uwagę zamierza skupić Xiaomi więc dostaniemy tu 48 Mpix sensor główny, a także 32 Mpix kamerę do selfie. Ceny zależnie od wariantów wyniosą od 1350 zł do 1700 złotych. Wersja CC9e ma posiadać niemal identyczne parametry wliczając w to aparaty, aczkolwiek różnicą jest procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz wraz z grafiką Adreno 616. Telefon trafi do sprzedaży w jednym wariancie z 6 GB RAM + 64 GB pamięci na dane za około 850 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CC. Poznajcie nową markę smartfonów Xiaomi

 0