CD-Action publikuje wyniki wydajności RX-a 480 w grach

CD-Action publikuje wyniki wydajności RX-a 480 w grach

Pierwszy przedstawiciel architektury Polaris ujrzy światło dzienne dopiero jutro, jednak już przeddzień oficjalnej premiery mamy możliwość rzucenia okiem na wyniki wydajności w grach. Wszystko dzięki rodzimemu CD-Action, które zamieściło stosowne rezultaty w dzisiejszym wydaniu. Jak więc sprawuje się nowość od Czerwonych?

Na daleko idące wnioski dotyczące wydajności RX 480 lepiej poczekać do jutra, jednak już teraz wiadomo, że RX 480 killerem GTX-a 970 raczej nie zostanie.

Zanim przejdziemy do właściwych wyników, warto przyjrzeć się platformie testowej, na którą składały się następujące komponenty: procesor Intel Core i5 6600K, płyta główna Asus Z170 Pro Gaming, 32 GB pamięci DDR4 o częstotliwości 2666 MHz, chłodzenie SilentiumPC Grandis XE1236, zasilacz Cooler Master V850, a także obudowa SilentiumPC Gladius M45W. Na wykresach poza tytułowym RX-em, znajdziemy też fabrycznie przetaktowanego Radeona R9 380X oraz GTX-a 970 w wersji AMP! Omega.

I tak w postapokalipytycznym Metro: Last Light, Polaris 10 okazuje się o ponad 36% szybszy od bezpośredniego poprzednika, zostając przy tym lekko za plecami GTX-a 970. W trzeciej części Wiedźmina sytuacja wygląda podobnie, choć przewaga nad ubiegłorocznym R9 380X topnieje do około 27%. Ostatnie jest World of Tanks, jednak jak powszechnie wiadomo, ten tytuł bazuje głównie na procesorze centralnym, stąd też dysproporcje pomiędzy GPU są marginalne. Oczywiście cały czas mowa o rozdzielczości Full HD, bo wyniki w wyższych trybach, jakie są, każdy widzi - ekonomiczny RX 480 nie zapowiada się na układ do 1440p, nie wspominając o 4K. 

Niestety tabela udostępniona przez CDA nie należy do wyjątkowo obfitych, toteż ciężko wyciągać daleko idące wnioski na temat osiągów RX-a 480. Tak naprawdę otrzymujemy pogląd na zaledwie dwie gry kładące spory nacisk na GPU. Nie znamy też ani metodologii, ani miejsc testowych. Dlatego też z oceną świeżynki Czerwonych lepiej poczekać do jutra, na bardziej obszerne testy (w tym nasz).

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD-Action publikuje wyniki wydajności RX-a 480 w grach

 0