CD Projek RED zmniejszy liczbę sztucznych penisów w Cyberpunk 2077

CD Projek RED zmniejszy liczbę sztucznych penisów w Cyberpunk 2077

Jeśli graliście w Cyberpunk 2077 lub nawet oglądaliście transmisję u jednego ze streamerów, to prawdopodobnie rzuciło Wam się w oczy, że w Night City seks pod żadnym pozorem nie jest tematem tabu. Można powiedzieć, że w dystopijnej wizji przyszłości, w której światem rządzą wielkie korporacje, seksualność jest tematem tak powszechnym, jak jedzenie czy modyfikacje ciała. Widać to między innymi nie tylko po wyuzdanych strojach bohaterów i postaci NPC, ale także ociekających seksem reklamach w telewizjach czy też stojących na każdym kroku pracownikach nazwijmy to rynku matrymonialnego. Jeden z dziennikarzy serwisu Kotaku zauważył też, że niemal wszędzie w Night City walają się dildo, czyli sztuczne penisy w różnych kształtach i rozmiarach. Co gorsze, nie do końca mu się to spodobało, więc napisał w tej sprawie do CD Projekt RED.

CD Projekt RED zmniejszy liczbę sztucznych penisów w grze Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 - Pan Twardeusz

Dziennikarz Kotaku zaczął liczyć liczbę sztucznych penisów, na które natrafił w trakcie gry. W sumie w krótkim czasie naliczył ich aż 29, przy czym wiele z nich po prostu leżało w losowych miejscach. Taka seksualizacja nie do końca przypadła mu do gustu i napisał w tej sprawie do polskiego dewelopera. CD Projekt RED, ustami Philippa Webera – starszego projektanta zdań, przyznał, że dilda są losowo generowane przez silnik gry, dokładnie w taki sam sposób, jak inne przedmioty, w tym również bronie. Chociaż polski deweloper chciał, aby świat Night City był otwarty pod względem seksualnym, gdzie nie ma tematów tabu, to jednocześnie przyznał, że liczbę generowanych sztucznych penisów zostanie odpowiednio dostosowana. W skrócie – CD Projekt RED zmniejszy liczbę dildo pojawiających się w grze, aby nie pojawiały się w miejscach, gdzie nie pasują pod względem kontekstu.

Z jednej strony, jak na dzisiejsze standardy, walające się na ulicy sztuczne penisy mogą rzeczywiście szokować. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej otwartości w tematach seksu. Z drugiej strony to jeden z wyznaczników dystopijnej przyszłości Cyberpunk 2077. Seks nie jest tam tematem tabu, jest obecny na każdy kroku, czy to w reklamach, czy też na ulicach w zachowaniach i ubiorach postaci. Dlatego nie jestem przekonany czy taka zmiana rzeczywiście jest potrzebna. Druga strona medalu jest taka, że nie jest to temat, który wymaga oburzenia czy walki o pozostawienie aktualnej liczby dildo. Afera związana z liczbą sztucznych penisów w grze sama w sobie brzmi absurdalnie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projek RED zmniejszy liczbę sztucznych penisów w Cyberpunk 2077

 0