CD Projekt na zakupach. Polska firma przejmuje kanadyjskie studio

CD Projekt na zakupach. Polska firma przejmuje kanadyjskie studio

CD Projekt podpisał list intencyjny, w ramach którego dokona przejęcia kanadyjskiego studia Digital Scapes z siedzibą w Vancouver, od trzech lat współpracującego z polską firmą nad Cyberpunkiem 2077. Deweloperzy zasilą szeregi Redów i zmienią nazwę na CD Projekt RED Vancouver. Warto wspomnieć, że rodzima spółka posiada już trzy studia zlokalizowane w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Paweł Zawodny, dyrektor ds. Produkcji i CTO w CDPR przyznał w oświadczeniu, że niezwykle utalentowana załoga Digital Scapes jest idealnym fundamentem, na którym można zbudować większą drużynę. Jego zdaniem to także wyśmienita okazja dla nowych kolegów, by zaangażować się w rozwój projektów należących do CD Projekt RED. Jak podkreśla serwis Business Insider przejęcie studia to element nowej strategii zaprezentowanej przez firmę na konferencji prasowej.

CD Projekt podpisał list intencyjny z Digital Scapes określający warunki przejęcia studia.

Z takiego obrotu spraw zadowolony jest szef studia w Vancouver Marcin Chady - "Cieszy nas perspektywa dołączenia do studia, które tworzy tak urzekające i rozbudowane gry, jak Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077. Wierzymy, że nasz wkład w obszary rozgrywki i technologii sprawi, iż kolejne wspólne produkcje będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Będąc Kanadyjczykiem z polskimi korzeniami, osobiście czerpię ogromną satysfakcję z budowania mostów pomiędzy kanadyjską a polską branżą gier". W ramach koncepcji CD Projekt chce od przyszłego roku wystartować z jednoczesnymi pracami nad kilkoma wysokobudżetowymi produkcjami (AAA). Zapewne chodzi tu m.in. o kolejną grę związaną z uniwersum Wiedźmina, który pozwolił Redom wypłynąć na szerokie wody.

Nim jednak dojdzie do zapowiedzenia nowych projektów Redzi skupiają się na poprawie Cyberpunka 2077. Nie jest tajemnicą, że tytuły single player mają stanowić dla firmy priorytet - "Gry RPG dla pojedynczego gracza były, są i będą naszym priorytetem. Widzimy jednak ogromny potencjał zarówno 'Wiedźmina', jak i 'Cyberpunka' - i chcemy go wykorzystać na innych polach, w nowych dla nas mediach i formatach" - powiedział Michał Nowakowski członek zarządu CD Projekt. Zgodnie z planami w 2021 roku dostaniemy następne aktualizacje do CP 2077, Wiedźmina 3: Dziki Gon w wersji na konsole nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X czy mobilnego The Witcher: Monster Slayer. Studio nie zapomina też o graczach Gwinta, który będzie nadal rozwijany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt na zakupach. Polska firma przejmuje kanadyjskie studio

 0