CD Projekt notuje historyczny trzeci kwartał. Pomogła sprzedaż Cyberpunka 2077

CD Projekt notuje historyczny trzeci kwartał. Pomogła sprzedaż Cyberpunka 2077

CD Projekt ujawnił wyniki za trzeci kwartał 2022 roku. Polska firma odnotowała świetne trzy miesiące w tym bardzo dobrą sprzedaż Cyberpunka 2077.

Według danych CD Projekt z września Cyberpunk 2077 sprzedał się w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy. I to właśnie ta gra oraz w jakimś stopniu seria Wiedźmin doprowadziły do imponującego rezultatu, który polskie przedsiębiorstwo odnotowało w ciągu minionych trzech miesięcy. CD Projekt w najnowszym podsumowaniu potwierdził, iż pod względem finansowym był to najlepszy trzeci kwartał w historii. Skonsolidowane przychody wyniosły 246 milionów złotych głównie dzięki silnej sprzedaży Cyberpunka 2077. Grupa wygenerowała 99 mln zł zysku netto. "Przekłada się to na rentowność netto na poziomie 40% dla całej Grupy i aż 47% dla segmentu CD Projekt RED" – powiedział Wiceprezes Zarządu ds. finansowych CD Projekt S.A., Piotr Nielubowicz.

Q3 2022 roku był pod względem finansowym historycznym kwartałem dla CD Projekt. Do wyników przyczyniła się głównie silna sprzedaż Cyberpunka 2077.

Obecnie Redzi intensywnie pracują nad skończeniem dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka 2077, który będzie pierwszym i zarazem ostatnim DLC fabularnym do tej gry, oraz innymi projektami. Jednocześnie Piotr Nielubowicz podsumował minione miesiące, które upłynęły pod znakiem wprowadzenia aktualizacji 1.6 do CP 2077 i debiutu serialu anime Cyberpunk: Edgerunners, które pomogły ożywić produkcję. Co ciekawe premiera serialu przebiła oczekiwania rodzimej spółki. "Chociaż wierzyliśmy w sukces serialu, jego debiut przebił nasze oczekiwania. W premierowym tygodniu nasze anime trafiło do TOP10 Netflixa w 19 krajach". CD Projekt RED ma w zanadrzu kilka tytułów w tym kontynuację CP 2077.

W ciągu trzech miesięcy ogłoszono 6 nowych gier i rozpoczęcie prac nad całkowicie nowym IP. Zapowiedziano też dodanie trybu wieloosobowego do większości następnych produkcji czy otwarcie nowego studia deweloperskiego w Ameryce Północnej. Na nadejście nowego Cyberpunka 2077 poczekamy lata, co potwierdził Adam Kiciński, prezes CD Projekt. Prace nad projektem ruszą po debiucie dodatku Phantom Liberty, a początkowy rozwój obejmie fazę badań i koncepcji. Następnym krokiem będzie pre-produkcja, która wystartuje w 2023 roku. Co myślicie o historycznym wyniku CD Projekt? Na jakie nowe gry od Redów najbardziej czekacie?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt notuje historyczny trzeci kwartał. Pomogła sprzedaż Cyberpunka 2077

 0