CD Projekt przedstawia wyniki za 2018 rok. Firma pracuje nad nową grą RPG

CD Projekt przedstawia wyniki za 2018 rok. Firma pracuje nad nową grą RPG

CD Projekt przedstawił najnowszy raport finansowy za ubiegły rok. I chociaż wyniki były niższe względem jeszcze wcześniejszego 2017 roku, to zysk netto za czwarty kwartał mocno przebił prognozy większości branżowych analityków. Przychody netto wygenerowane ze sprzedaży wyniosły 362,9 milionów złotych, co tak jak wspominaliśmy jest gorszym rezultatem względem 463,2 mln zł w 2017 roku i stanowi spadek o 21,6%. Natomiast jeśli chodzi o zyski operacyjne CD Projekt, to w ciągu poprzednich dwunastu miesięcy wyniósły one 112,4 mln złotych (240,9 milionów zł dwa lata wcześniej). Z kolei zysk netto przypisany podmiotowi dominującemu zatrzymał się na kwocie 109,3 mln złotych i to również jest spadek względem 200,3 mln zł w 2017 roku. Natomiast w ostatnim kwartale 2018 roku zysk netto wyniósł 41,4 mln złotych i był gorszy o 9,8% względem analogicznego okresu 2017 roku. Spora część osób oglądających konferencję polskiej firmy oczekiwała nie tylko czystych sprawozdań finansowych, ale także informacji odnośnie dalszych planów rozwoju wliczając w to powstające gry wideo.

CD Projekt RED pracuje nie tylko nad Cyberpunk 2077, ale również tajemniczą grą RPG. 

I oczywiście CD Projekt potwierdził krążące od jakiegoś czasu przypuszczenia na temat wypuszczenia mobilnej wersji karcianki GWINT. Pierwotnie produkcja zadebiutuje pod koniec 2019 roku tylko na smartfonach oraz tabletach wyposażonych w system iOS zaś posiadacze Androida najpewniej zaczekają do początku przyszłego roku. Jak podkreślono deweloperzy postarają się przenieść wszystko, co tylko możliwe z obecnego wydania, czyli m.in. oprawę wizualną oraz rozbudowaną rozgrywkę. Przyznano też to, co większość fanów od dawna podejrzewała, a mianowicie, że Cyberpunk 2077 może trafić na dwie generacje konsol. Liczymy więc, iż najnowszy tytuł Redów pojawi się nie tylko na PS4 i Xbox One, ale również PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Ponadto dowiedzieliśmy się, że wydawca planuje zorganizować mocne show na tegorocznych targach E3. Tym samym istnieje szansa, że poznamy konkretną datę premiery wyczekiwanego Cyberpunka 2077.

Co ciekawe to nie koniec dalszych planów CD Projekt. Prezes firmy potwierdził, że należące do nich studio pracuje też nad tajnym projektem z gatunku RPG. Nie jest to większa niespodzianka bowiem o tej grze wiemy od kilku lat, lecz dopiero teraz zapewniono nas, iż tytuł pojawi się do maksymalnie do końca 2021 roku. I niestety wbrew oczekiwaniom nie będzie to następny Wiedźmin. Natomiast w przypadku planów w kwestii na przykład platformy cyfrowej GOG to przedsiębiorstwo zamierza powiększyć katalog premierowych gier, a także uruchomienić kolejne wersje językowe strony. CD Projekt RED także nie zatrzyma się w miejscu i w ciągu kilku lat powiększy się o grono nowych pracowników i otwarcie kolejnych oddziałów studia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt przedstawia wyniki za 2018 rok. Firma pracuje nad nową grą RPG

 0