CD Projekt przegonił Ubisoft i jest największym producentem gier w Europie

CD Projekt przegonił Ubisoft i jest największym producentem gier w Europie

CD Projekt SA szybko zyskało na sile, awansując do rangi jednej z najbardziej szanowanych firm gier wideo na świecie. Sukces ten oczywiście bezpośrednio związanyc jest ze świetną kondycją finansową polskiego wydawcy, ponieważ CDP właśnie oficjalnie wyprzedziło Ubisoft, aby stać się najcenniejszą firmą z grami wideo w Europie. CD Projekt SA jest spółką macierzystą CD Projekt Red, która jest najbardziej znana z rozwijania trylogii Wiedźmina, a także nadchodzącej superprodukcji Cyberpunk 2077. CD Projekt SA jest oczywiście odpowiedzialne również za GOG, platformę cyfrowej dystrybucji gier na PC. Usługa zyskała uwagę i popularność częściowo ze względu na przyjazne dla klientów praktyki, takie jak gry bez uprzykrzających życie zabezpieczeń DRM, a także korzystnych dla graczy zasad zwrotu gier. Wszystko to pomogło firmie znacznie się rozwinąć.

 CD Projekt oficjalnie stał się największym europejskim producentem gier, przeganiając francuskiego giganta - Ubisoft.

W lutym informowaliśmy, że CD Projekt stał się jedną z największych firm z grami wideo w Europie - ustępując tylko Ubisoftowi, francuskiemu producentowi i wydawcy gier komputerowych z oddziałami w 20 krajach. Ubisoft odpowiedzialny jest za takie marki jak  Tom Clancy’s Splinter Cell, Prince of Persia, Assassin’s Creed, Far Cry i wiele innych.  Teraz, zaledwie kilka miesięcy później CD Projekt oficjalnie stał się największą europejską firmą związaną z przemysłem gier. Ostatnie dane wskazują, że wartość rynkowa Ubisoft wynosi 7,82 miliarda euro. Tymczasem CD Projekt osiągnęło już 8,01 miliarda euro.

Chociaż firma istnieje od 1994 roku, dopiero w momencie takich przełomowych wydarzeń jak premiera cyfrowej platformy GOG w 2008 roku, ówcześnie jako Good Old Games, sklepu z raczej starszymi produkcjami  i premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w 2015 roku,  firma zaczęła się rozpędzać, aby w pewnym momencie wystrzelić niemal jak z katapulty. Ponieważ CD Projekt odniósł tak szybki sukces w tak krótkim czasie, ciekawie będzie zobaczyć, jak bardzo firma zyska na wartości po wydaniu Cyberpunk 2077 jeszcze w tym roku. Oby tylko gra podołała niesamowicie wysokim oczekiwaniom graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt przegonił Ubisoft i jest największym producentem gier w Europie

 0