CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z koronawirusem

CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z koronawirusem

Kolejna firma przyłącza się do walki z koronawirusem. CD Projekt potwierdził przekazanie 4 milionów złotych, które mają pomóc w uporaniu się z tą pandemią. W oświadczeniu przyznano, że polskie przedsiębiorstwo nie zna się na zakupie niezbędnego do tego celu sprzętu medycznego w tym maseczek czy kombinezonów ochronnych w związku z tym podjęto współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Co ważne połowa tej sumy pochodzi bezpośrednio od CD Projekt S.A a druga to prywatne darowizny głównych akcjonariuszy oraz zarządu spółki. „Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań a przed służbą zdrowia stoi wiele wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się jak dołożyć swoją cegiełkę” - napisano w komunikacie CD Projekt. Jednocześnie producenci Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077 podziękowali całej służbie medycznej i osobom zaangażowanym w walkę z COVID-19. Ponadto korporacja zaapelowała do społeczności, aby poważnie potraktowała obecną sytuację zostając w domu i słuchając zaleceń odpowiednich służb.

CD Projekt przekazał na rzecz walki z koronawirusem 4 mln złotych.

CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z koronawirusem

Dotychczas nie tylko CD Projekt wspomógł państwo w tym starciu. Według informacji przekazanych przez Business Insider kwota wsparcia przekazanego przez polski biznes przekroczyła 100 milionów złotych. Warto podkreślić, że to nie tylko wsparcie finansowe, ale także oddelegowanie pracowników czy w niektórych przypadkach przestawienie linii produkcyjnych z nastawieniem na tworzenie sprzętu niezbędnego służbom medycznym. Na liście firm, które wspomogły społeczność znajdują się m.in. PKN Orlen (m.in. 6 mln zł dla szpitali + uruchomienie linii produkcji płynu do dezynfekcji), Lotos (5 mln zł) czy PGE (5 mln zł). Oczywiście tych przedsiębiorstw jest jeszcze więcej. Pomaga też branża IT, czego idealnym przykładem jest pomoc opracowanego przez IBM superkomputera, który wykonał dla naukowców specjalną selekcję substancji mogących zapobiec w infekcji koronawirusem. Pomagają nie tylko firmy, ale też gwiazdy sportu. Jakiś czas temu datek przekazał Robert Lewandowski a teraz do tego grona dołączył zawodnik FC Barcelony Leo Messi, który przelał 1 milion euro.

Pieniądze zostaną spożytkowane na rzecz badań nad koronawirusem i opiekę nad pacjentami Hospital Clinic w Barcelonie. Dobrze więc, że ludzie w tym trudnym okresie są solidarni i pomagają sobie w różny nie tylko materialny sposób. Do skutecznej metody eliminującej obecną podczas tej przymusowej domowej kwarantanny nudę można zaliczyć gry wideo. Podczas gdy niektóre platformy oferują różne ciekawe propozycje jedną z nich jest także Plague Inc. czyli symulator polegający na rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa. Oczywiście w obecnej chwili jest to dość kontrowersyjne dlatego autorzy zapowiedzieli wprowadzenie nowego trybu, który będzie polegać nie na unicestwieniu ludzkości tylko jej uratowaniu z trwającej pandemii. Do naszych zadań będzie należeć m.in. wprowadzenie kwarantanny czy szeregu innych ograniczeń znanych ze świata rzeczywistego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z koronawirusem

 0