CD Projekt Red chwali się świetną sprzedażą Wiedźmina 3

CD Projekt Red chwali się świetną sprzedażą Wiedźmina 3

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatniej dekady, ale tzw. hype na kolejny RPG w otwartym świecie od ekipy CD Projekt RED nie wziął się z niczego. Polskie studio nie ma może w swoim dorobku zbyt wielu gier, albowiem koncentrowało się dotychczas głównie na tytułach z serii Wiedźmin, ale każdy kolejna odsłona tej trylogii podnosiła poprzeczkę jeszcze wyżej, a wraz z Wiedźmin 3: Dziki Gon udowodniło, że zalicza się do ścisłej czołówki producentów gier na świecie. Jeśli zaś dołożymy do tego świetną opinię jaką popularni „Redzi” cieszą się wśród graczy, w związku z typowo prokonsumeckim podejściem, to nie dziwi, że deweloper cieszy się taką estymą. Ba, Wiedźmin 3 dość powszechnie uznawany jest za jeden z najlepszych tytułów w swoim gatunku w historii gier wideo i do dziś jest bardzo popularny, szczególnie na PC, gdzie wciąż cieszy się bardzo dobrą sprzedażą (duża w tym także zasługa licznych promocji).

Wiedźmin 3 rozszedł się już w nakładzie 20 mln egzemplarzy.

Wiedźmin 3

Świadczą o tym najnowsze wyniki sprzedaży, jakimi podzieliło się CD Projekt RED. Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się bowiem dotychczas w liczbie 20 mln egzemplarzy (na wszystkich platformach). Warto przypomnieć, że 1,5 mln sztuk rozeszło się w przedsprzedaży, a 4 mln uzyskano w 2 tygodnie po premierze. W marcu 2016 roku (niecały rok po premierze, która miała miejsce w maju 2015 roku) dowiedzieliśmy się zaś, że rozesłano już ponad 10 mln kopii gry. Co prawda 20 mln nie robi takiego wrażenia jak wyniki uzyskiwane przez GTA V (sprzedaż tego tytułu przekroczyła już 100 mln sztuk), ale trzeba pamiętać, że CD Projekt Red przed debiutem Wiedźmina 3 było relatywnie niewielkim studiem, szczególnie w porównaniu do Rockstara, które wcześniej zrobiło tylko dwie gry (Wiedźmin i Wiedźmin 2) i zatrudniało ok. 250 deweloperów (przy GTA V pracowało ponad 1000 osób). Co więcej, mówimy tu o grze RPG, która z założenia jest trudniejsza w odbiorze, a na dodatek oferuje tylko kampanię fabularną, a nie stale rozwijany mutliplayer. W takim kontekście wynik Wiedźmina 3 robi bardzo duże wrażenie i uznać trzeba go za ogromny sukces.

To jednak nie koniec, ponieważ gra zmierza na kolejną platformę, czyli Nintendo Switch, co powinno jeszcze poprawić ten rezultat, ponieważ zapewne wiele osób skusi się na przygodę Geralta w wersji mobilnej. Twórcy zdradzili także, że cała seria rozeszła się już w nakładzie 40 mln kopii, co także jest świetnym wynikiem. Wszystko wskazuje zaś na to, że Cyberpunk 2077 wyniesie polskie studio na jeszcze wyższy poziom i pobije dotychczasowe wyniki uzyskiwane przez gry CD Projekt Red. Analitycy prognozują bowiem, że w dwa lata tytuł ten rozejdzie się w nakładzie ok. 33 mln kopii. Oczywiście wiele zależeć będzie tu od samej jakości tej produkcji i kampanii marketingowej, ale widać, że na tym polu „Redzi” działają już bardzo prężnie, a zatrudnienie Keanu Reevesa na pewno pozwoli jeszcze podnieść zainteresowanie ich nowym produktem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt Red chwali się świetną sprzedażą Wiedźmina 3

 0