CD Projekt RED chwali się wynikami sprzedaży Cyberpunk 2077. Są rewelacyjne

CD Projekt RED chwali się wynikami sprzedaży Cyberpunk 2077. Są rewelacyjne

Stało się! Gra Cyberpunk 2077 dzisiaj oficjalnie zadebiutowała i polską produkcję mogą uruchomić posiadacze PC-tów, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Póki co recenzje są dobre, ale wiele osób podkreśla liczne problemy czy to z płynnością rozgrywki, czy też licznymi bugami, jak chociażby latające bronie czy przeskakujące obiektyw. Jednocześnie niemal wszyscy podkreślają, jak klimatycznie wygląda Night City i immersyjna jest historia stworzona przez CD Projekt RED. A zastanawialiście się może – ile egzemplarzy gry udało się sprzedać w przedsprzedaży? Nie jest tajemnicą, że zainteresowanie było ogromne, ale na jakie konkretnie liczby się przełożyło? Polska firma właśnie pochwalił się liczbą sprzedanych egzemplarzy Cyberpunk 2077 i wynik jest co najmniej rewelacyjny.

CD Projekt RED zdradził, ile egzemplarzy Cyberpunk 2077 kupiliśmy w ramach przedsprzedaży.

Na oficjalnym koncie CD Projekt IR na Twitterze (jest to profil na temat relacji inwestorskich grupy CD Projekt) pojawiła się informacja na temat kupionych przez graczy egzemplarzy gry Cyberpunk 2077 w ramach przedsprzedaży. Okazuje się, że na całym świecie rozeszło się aż 8 mln gier. Jest to wynik wręcz rewelacyjny, ale w najbliższych miesiącach prawdopodobnie ulegnie zwielokrotnieniu. Dla porównania Wiedźmin 3 i dodatki do niego na ten moment osiągnęły sprzedaż na poziomie około 30 mln egzemplarzy. Podobnym wynikiem mogą pochwalić się także Red Dead Redemption 2, Diablo 3 oraz The Elder Scrolls V: Skyrim, więc widać, że jest jeszcze pole do poprawy. Musicie jednak pamiętać, że mówimy o samej przedsprzedaży. Prawdopodobnie kilka kolejnych milionów rozejdzie się w ciągu kilku najbliższych tygodni, ale to tylko moje przypuszczenia.

Jak zawsze całe mnóstwo graczy czekało albo na pierwsze recenzje, albo wręcz wrażenia znajomych, którzy już mieli okazję pograć w Cyberpunk 2077. Smutna prawda jest taka, że produkcji daleko do ideału. Główny problem to mnóstwo błędów i bugów, dlatego przewiduję, że wiele osób wstrzyma się z kupnem do czasu wydania kilku łatek, które poprawią najbardziej irytujące usterki. Pomimo tego nie mam wątpliwości, że Cyberpunk 2077 będzie kolejnym, wielkim sukcesem CD Projekt RED. Być może nawet większym niż Wiedźmin 3. Pamiętajcie, że polska firma szykuje nie tylko usprawnienia dla konsol nowej generacji, ale też dodatki, a nawet tryb multiplayer. Wszystko to ma wyjść w ciągu kilku miesięcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED chwali się wynikami sprzedaży Cyberpunk 2077. Są rewelacyjne

 0