CD Projekt RED nie zamierza zmuszać pracowników do pracy po godzinach

CD Projekt RED nie zamierza zmuszać pracowników do pracy po godzinach

Ostatnimi czasy dużo pisano o deweloperach skarżących się na panujące w miejscu zatrudnienia warunki. Programiści twierdzili, że są zmuszani do pracowania powyżej wyznaczonych godzin co teoretycznie ma przyspieszyć proces powstawania projektu, a także możliwie najlepiej go dopracować. Niestety to ostatnie jest raczej wątpliwe, ponieważ zmęczenie prowadzi raczej do mniejszej efektywności u danej osoby. Przy okazji tej sytuacji pytania skierowano również w kierunku CD Projekt RED, które od lat w pocie czoła pracuje nad Cyberpunk 2077 i czy w związku z tym obecny tam personel nie jest nadmiernie przeciążony. W wywiadzie przeprowadzonym przez serwis Kotaku kierownictwo rodzimego studia przyznało, że zamierza walczyć z problemem crunchu, gdyż firma chce traktować deweloperów z należytym szacunkiem.

Przedstawiciele CD Projekt RED zapewnili, że nie zamierzają zmuszać nikogo do pracy po godzinach.

Marcin Iwiński przyznał, że chociaż przed pracą po godzinach nie da się w pełni uchronić, albowiem pojawia się ona przy produkcji dużych tytułów, to Redzi robią wszystko by wprowadzić rozwiązanie, które sprawi, iż nie będzie wymagana do odniesienia wszelkich założeń. „Oczywiście pojawiają się chwile, gdy musimy włożyć więcej wysiłku czego idealnym przykładem jest na przykład ubiegłoroczna prezentacja podczas targów E3, ale mimo tego chcemy być bardziej fair i traktować załogę z należytym szacunkiem. Jeśli więc ktoś zamierza wziąć wolne to nie robimy mu z tym problemu i nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje” - powiedział Iwiński. Co ciekawe inicjatywa rozmowy z Kotaku wyszła bezpośrednio od szefostwa CD Projekt RED.

Dlaczego więc duet Marcin Iwiński oraz Adam Badowski zdecydowali się na ten krok? Ponieważ chcieli publicznie odnieść się do kwestii crunchu tak, aby pracownicy po przeczytaniu wywiadu nie decydowali się na dodatkowe nadgodziny, jeżeli tego nie chcą, gdyż są one dobrowolne. Potwierdzono natomiast, że faktycznie istnieje problem w okresie wakacyjnym, lecz zarząd stara się go rozwiązać. Warto podkreślić, że wywiad najpewniej ma także związek z doniesieniami, jakie otrzymała redakcja Kotaku od rzekomych pracowników polskiego studia o występującym crunchu. Dobrze więc, że odpowiednie persony postanowiły się ustosunkować do sytuacji. Z drugiej jednak strony jak jest naprawdę to wiedzą tylko pracodawcy i zatrudnieni w firmie ludzie. Miejmy nadzieję, że nic nie wpłynie na finalną jakość Cyberpunk 2077.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED nie zamierza zmuszać pracowników do pracy po godzinach

 0