CD Projekt RED prezentuje gameplay z Cyberpunka 2077

CD Projekt RED prezentuje gameplay z Cyberpunka 2077

Za nami Night City Wire, czyli krótkie wydarzenie, w ramach którego CD Projekt RED zaprezentował nowy trailer oraz fragmenty gameplayu z Cyberpunka 2077. Na udostępnionym materiale możemy podziwiać interakcje z napotkanymi postaciami, jazdę samochodem czy opcje modyfikacji ciała postaci. Nie zabrakło również prezentacji całkowicie nowego trybu, który pomaga głównemu bohaterowi w przeprowadzeniu śledztwa (rzecz inspirowana nieco trybem detektywistycznym, ale bardziej rozwiniętym z serii Batman: Arkham). Z tego, co da się zauważyć w przypadku podróży pojazdami deweloperzy zaoferują kamerę z kilku perspektyw, chociaż sam świat z wyjątkiem kilku momentów będziemy obserwować z widoku pierwszej osoby. Ponadto Cyberpunk 2077 skorzysta z funkcji ray tracingu, nie zabraknie zaawansowanych efektów cieni oraz oświetlenia. Co ciekawe to tylko pierwszy odcinek wydarzenia organizowanego przez CD Projekt RED i w przyszłości mamy oczekiwać następnych epizodów.

Za nami Night City Wire, czyli krótkie wydarzenie, w ramach którego CD Projekt RED zaprezentował nowy trailer oraz fragmenty gameplayu z Cyberpunka 2077.

Dodatkowo mija embargo na materiały dotyczące tytułu więc należy się spodziewać wysypu różnych interesujących informacji. Night City Wire poznaliśmy nowy projekt w uniwersum Cyberpunka. Cyberpunk: Edgerunners to anime przygotowane przez japońskie studio, które trafi na platformę Netflix. Jest to 10-odcinkowy serial opowiadający o chłopaku zmuszonym przetrwać w pełnym niebezpieczeństw futurystycznym mieście, gdzie modyfikowanie ludzkiego ciała jest na porządku dziennym. Bohater zostaje wyjętym spod prawa najemnikiem nazywanym cyberpunkiem. Prace nad animacją ruszyły dwa lata temu, z kolei kontrolę nad nią sprawuje CD Projekt RED. Za reżyserię odpowiada duet Hiroyuki Imaishi oraz Masahiko Otsuka a ścieżkę dźwiękową tworzy Akira Yamaoka, którego muzyki posłuchamy np. w Silent Hill. Premiera serialu odbędzie się w 2022 roku czyli zostało jeszcze sporo czasu. Miejmy nadzieję, że warto będzie poczekać.

Nim jednak Cyberpunk: Edgerunners trafi na Netflixa czeka nas debiut samego Cyberpunka 2077, który jeśli tym razem nic nie stanie na przeszkodzie nastąpi 19 listopada bieżącego roku. Przypomnijmy, iż niedawno CD Projekt poinformował o kolejnym przełożeniu premiery wyczekiwanej przez graczy produkcji, co jest spowodowane chęcią jak najlepszego dopracowania całości i pozbycia się błędów. Wiemy, że tytuł jest niemal skończony, aczkolwiek zostały jeszcze ostateczne szlify. Pierwotnie Cyberpunk 2077 miał trafić do sklepów w kwietniu, a następnie we wrześniu. Gra dedykowana jest PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED prezentuje gameplay z Cyberpunka 2077

 0