CD Projekt RED przestanie aktualizować Wiedźmina 3: Dziki Gon na starszych edycjach Windowsa

CD Projekt RED przestanie aktualizować Wiedźmina 3: Dziki Gon na starszych edycjach Windowsa

Windows 7 i 8.1 na dobre odchodzą do historii. Coraz więcej platform rezygnuje ze wspierania tych systemów operacyjnych, z kolei teraz starsze wydania okienek pogrzebał CD Projekt RED. Polskie studio deweloperskie nie zamierza już dalej zapewniać aktualizacji do Wiedźmina 3: Dziki Gon na tych systemach.

Wiedźmin 3: Dziki Gon bez wsparcia na Windowsie 7 i 8.1. CD Projekt RED ogłosił, iż nie będzie już udostępniać aktualizacji do gry osobom korzystającym z przytoczonych edycji systemów operacyjnych, a powód jest prosty i oczywisty, otóż sam Microsoft nie wspiera już swojego starszego oprogramowania. Oznacza to, że wszelkie nowości, jakie ewentualnie trafią do produkcji czy przede wszystkim patche eliminujące błędy lub poprawiające wydajność nie będą już wydawane na Windowsie 7 oraz 8.1.

CD Projekt RED przestanie aktualizować Wiedźmina 3: Dziki Gon na komputerach wyposażonych w Windowsa 7 i 8.1.

Redzi przestaną udostępniać update na tych systemach po 17 maja 2024 roku. Studio nie zamierza również testować gry na wspomnianym oprogramowaniu. "Ponieważ Microsoft nie zapewnia już aktualizacji zabezpieczeń i pomocy technicznej dla systemu Windows 7 od 14 stycznia 2020 r. i systemu Windows 8.1 od 10 stycznia 2023 r., nie będziemy już testować gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na tych systemach operacyjnych i nie będziemy wspierać ich w przypadku ewentualnych aktualizacji wydanych po 17 maja 2024 r.". Dodano jednocześnie, że istnieje opcja powrotu do wcześniejszej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon, która bez problemu działa na Windowsie 7 i 8.1.

Przypomnijmy, że Microsoft nie dostarcza nowych aktualizacji bezpieczeństwa oraz nie zapewnia pomocy technicznej dla Windowsa 7 od 14 stycznia 2020 r., natomiast w przypadku Windowsa 8.1 zakończono wsparcie od 10 stycznia 2023 roku. Jeżeli jeszcze ktoś korzysta jeszcze z wysłużonej siódemki czy ósemki to jest jak najbardziej dogodny moment, by przesiąść się np. na Windowsa 10, którego wsparcie dobiegnie końca za parę lat.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED przestanie aktualizować Wiedźmina 3: Dziki Gon na starszych edycjach Windowsa

 0