CD Projekt RED trafi do WIG20? Wszystko na to wskazuje

CD Projekt RED trafi do WIG20? Wszystko na to wskazuje

Choć w minionych latach w indeksie WIG20 widniały już firmy z IT, to jednak nigdy nie był nią reprezentant branży growej. 

Jeśli wierzyć prognozom, to już w marcu do rankingu WIG20 ma wejść CD Projekt RED, który zastąpi w nim Asseco Poland. Według Michała Sopiela - analityka DM BZ WBK oraz Macieja Marcinkowskiego - analityka z Trigon DM, obecność w WIG20 rodzimej firmy jest praktycznie pewna i tylko nieprzewidziana katastrofa mogłaby zniweczyć owe plany. Warto zaznaczyć, że oprócz Redów szanse na zaszczytny awans posiadają również Play oraz Kruk (kosztem Taurona). Wszystko jest uzależnione od tego, czy dana firma maksymalnie do 16 lutego wygeneruje zysk na poziomie 700 milionów złotych. Jeśli wspomniane rewelacje znajdą swe pokrycie w rzeczywistości, to po raz pierwszy od 20 lat w najbardziej prestiżowym giełdowym rankingu zabraknie spółki informatycznej.

CD Projekt RED może niebawem dokonać historycznego wejścia do giełdowej grupy WIG20 i to kosztem firmy z branży IT

Na początku 2000 roku branża komputerowa miała pięciu reprezentantów: Optimus, Prokom, Softbank, Comarch i Computerlan. Sam WIG20, to ranking najbardziej dochodowych firm na rynku. Zmiany okresowe są w nim dokonywane po danej sesji w trzecim piątku czerwca, września oraz grudnia, zaś główna, roczna właśnie w trzecim piątku marca. Dla samego CD Projektu byłby to swego rodzaju symboliczny powrót, albowiem w przeszłości weszli oni do GWP dzięki Optimusowi. Nie da się ukryć, iż to kolejny ogromny sukces krajowej firmy po wypuszczeniu Wiedźmina dającego im do dnia dzisiejszego potężne zyski finansowe. Kolejnym ich celem pozostaje więc tylko stworzenie jak najlepszej wersji zapowiedzianego przed paroma laty Cyberpunka 2077. Jego premiera powinna odbyć się w okolicach 2019-20 roku. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED trafi do WIG20? Wszystko na to wskazuje

 0