CD Projekt RED tworzy grę wideo na podstawie komiksów "Thorgal"?

CD Projekt RED tworzy grę wideo na podstawie komiksów "Thorgal"?

Sieć obiegło zdjęcie przedstawiające Piotra Rosińskiego, syna znanego rysownika, Grzegorza Rosińskiego, współautora komiksów "Thorgal", wykonane przed siedzibą CD Projekt RED. Gracze zaczęli snuć domysły, że mogło zostać wykonane przy okazji spotkania w sprawie gry osadzonej w uniwersum znanym z rysunkowej serii. Pokrywałoby się to z wypowiedziami przedstawicieli CD Projekt RED, którzy podczas ostatniego spotkania dla inwestorów ujawnili, że deweloper prowadzi już wczesne prace nad nowymi produkcjami AAA. Jednak niedługo po opublikowaniu doniesień na temat możliwej growej adaptacji "Thorgala" studio oficjalnie je zdementowało.

Po tym, jak sieć obiegło zdjęcie Piotra Rosińskiego przed siedzibą CD Projekt RED, zaczęto snuć domysły, że studio może pracować nad grową adaptacją komiksowej serii "Thorgal". Jednak deweloper w oficjalnym komunikacie zaprzeczył tym doniesieniom.

"Nasze studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi pozostajemy od wielu lat w przyjacielskiej relacji. Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez CD Projekt RED. Oczywiście nie musi to oznaczać, że "Redzi" nie rozmawiają o grze na podstawie znanej serii komiksów, ale na tę chwilę nie ma mowy, abyśmy dowiedzieli się czegokolwiek oficjalnie. Nawet jeśli adaptacja "Thorgala" powstaje, może być póki co w tak wczesnej fazie produkcji, że producent nie chce ujawniać żadnych szczegółów na jej temat.

"Thorgal" to seria komiksów fantasy, inspirowana w dużej mierze mitologią nordycką (ale nie tylko), stworzona przez polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego oraz belgijskiego scenarzystę Jeana Van Hamme. Jej pierwszy tom został wydany w 1977, a ostatni - już autorstwa Freda Vignaux i Yanna - w ubiegłym roku. Poza głównym cyklem wydano także trzy poboczne: "Kriss de Valnor", "Louve" oraz "Młodzieńcze lata". Przypomnijmy, że komiksy doczekały się już growej adaptacji. W 2002 roku światło dzienne ujrzał Thorgal: Klątwa Odyna, trójwymiarowa przygodówka stworzona przez studio Dreamcatcher/The Adventure Company z myślą o pecetach. Gra nie została jednak zbyt ciepło przyjęta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED tworzy grę wideo na podstawie komiksów "Thorgal"?

 0