CD Projekt RED wprowadza urlop menstruacyjny, czyli dzień wolny dla kobiet

CD Projekt RED wprowadza urlop menstruacyjny, czyli dzień wolny dla kobiet

CD Projekt RED zdecydował się przyznać swoim pracowniczkom tzw. urlop menstruacyjny. Firma od kwietnia zapewni każdego miesiąca jeden dzień wolny przypadku wystąpienia bolesnej miesiączki.

CD Projekt RED wyszedł naprzeciw swoim pracowniczkom. Polski deweloper gier odpowiedzialny za serie Wiedźmin i Cyberpunk 2077 wprowadzi od kwietnia jeden dzień wolnego, na który będzie mogła liczyć kobieta, u której wystąpią bolesne dolegliwości związane z menstruacją. Będzie ona mogła wziąć jeden dzień pełnopłatnego urlopu do wykorzystania w całości lub zakresie kilku godzin, jak napisano w zależności od indywidualnych potrzeb. Niewykorzystane dni wolne nie kumulują się i nie przechodzą na następny miesiąc, nie ma też ekwiwalentu za niewykorzystane dni.

CD Projekt RED poinformował o wprowadzeniu urlopu menstruacyjnego. Jest to jeden dzień w miesiącu, w którym pracowniczka możne wziąć wolne, gdy wystąpią bolesne dolegliwości związane z menstruacją.

Wprowadzenie tzw. urlopu menstruacyjnego polskie przedsiębiorstwo traktuje jako inwestycję w pracownika, który dzięki temu będzie mógł zregenerować swoje siły. "Z dumą oferujemy pracownikom urlop menstruacyjny! Członkowie zespołu mogą teraz skupić się na swoim komforcie i zdrowiu, biorąc wolne w przypadku bólu miesiączkowego. Chodzi o integrację i tworzenie wspierającego miejsca pracy" – napisał CD Projekt RED na Twitterze. Według Gazety Wyborczej i danych z 2021 r. 29 procent pracowników polskiego studia to kobiety, jest to grupa złożona z około 500 osób.

Co ciekawe wolne miesiączkowe wprowadzono w zeszłym roku w firmie GOG należącej do Grupy CD Projekt, zajmującej się sprzedażą cyfrowych gier. Chciano w ten sposób przełamać temat tabu, aby niezręczny temat stał się normalną częścią rozmowy. Tymczasem CD Projekt pochwalił się wynikami finansowymi za czwarty kwartał 2022 roku. W tym okresie spółka wygenerowała 329,2 mln zł przychodów, o 3 procent więcej niż prognozowali analitycy. Z kolei zysk netto wyniósł 134,6 mln zł, co daje wzrost o 54 proc. rok do roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED wprowadza urlop menstruacyjny, czyli dzień wolny dla kobiet

 0