CD Projekt RED zapowiada zwolnienia. Ze studiem rozstanie się 9% pracowników

CD Projekt RED zapowiada zwolnienia. Ze studiem rozstanie się 9% pracowników

CD Projekt RED poinformował o zmianach organizacyjnych w zespole, co oznacza, że polskie studio rozstanie się z częścią kadry. Jak zaznaczono w komunikacie, istotnym elementem strategii jest zachodzący aktualnie proces transformacji prowadzący do głębokich, wewnętrznych zmian.

CD Projekt RED ogłasza zwolnienia w studiu

CD Projekt RED ogłosił, że w wyniku braku nowych zadań w 2024 roku studio zwolni około 100 osób, co stanowi 9% całego personelu. Skutki tej decyzji będą rozłożone w czasie aż do pierwszego kwartału 2024 roku. Firma ujawniła tę informację już teraz, by jak przyznała osoby, które odejdą z ekipy miały czas na znalezienie nowego zatrudnienia i dostosowania się do sytuacji. Każda z nich otrzyma też należną odprawę. Stwierdzono, iż w celu tworzenia "najlepszych gier role-playing" oraz sprostania własnym wymaganiom CD Projekt RED chce nie tylko zatrudniać najbardziej utalentowanych ludzi, ale również odpowiednio formować zespoły deweloperskie. W tym celu wdrożono metodykę Agile i wprowadzono filozofię prowadzenia projektów.

CD Projekt RED poinformował, że na początku 2024 roku rozstanie się ze 100 pracownikami, co stanowi 9% całego personelu.

„ Starannie przeanalizowaliśmy wszystkie zespoły w firmie z perspektywy roli, jaką odgrywają w realizowaniu naszej strategii. Nie ma łatwego sposobu, aby to powiedzieć, ale obecnie mamy zbyt dużo pracowników. Pracują z nami utalentowane osoby, dla których — w oparciu o aktualne i spodziewane potrzeby związane z projektami —  nie będziemy mieli w przyszłym roku nowych zadań. W efekcie rozstaniemy się z około 100 osobami, co stanowi niecałe 9% wszystkich zatrudnionych w studiu” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Kolejne zwolnienia w CD Projekt RED

W maju CD Projekt ogłosił, że zwolnił 29 pracowników po zmianie założeń swojej spin-offowej gry Wiedźmin Project Sirius. Zwolnienia te dotknęły głównie programistów z The Molasses Flood, amerykańskiego studia, które CD Projekt przejął w 2021 roku. Nie wyjaśniono, czy około 100 pracowników, którzy mają zostać zwolnieni, obejmuje personel Gwinta. CD Projekt Red pracuje obecnie nad kilkoma projektami, w tym nad tytułami o kryptonimie Polaris (nowa gra z serii Wiedźmin), Orion (nowa gra z serii Cyberpunk) i Hadar (całkowicie nowe IP).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED zapowiada zwolnienia. Ze studiem rozstanie się 9% pracowników

 0