CD Projekt RED zostanie przejęty przez Sony? Przedstawicielka polskiego studia odpowiada

CD Projekt RED zostanie przejęty przez Sony? Przedstawicielka polskiego studia odpowiada

Ostatnio pojawiła się zaskakująca informacja jakoby Sony prowadziło rozmowy z autorami Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077 studiem CD Projekt RED i poważnie przymierzało się do jego kupna. Teraz do tej plotki odniosła się na Twitterze przedstawicielka polskiej firmy.

Sony przejmuje CD Projekt RED? Przedstawicielka studia komentuje ostatnią plotkę

Leaker o pseudonimie PeterOvo podzielił się zaskakującą rewelacją, jakoby Sony chciało przejąć polskie studio deweloperskie CD Projekt RED. Dodał również, że może oznaczać to, iż następna gra o Wiedźminie trafi wyłącznie na konsolę PlayStation. Do tej plotki odniosła się w odpowiedzi na tweeta Ola Sodnej pełniąca stanowisko PR w CD Projekt RED, która napisała krótko, że Redzi nie prowadzą rozmów z Sony. "Tak. Nie prowadzimy takich rozmów z Sony". Jej słowa potwierdza Radek Grabowski (Global PR Director w CD Projekt RED). Stanowisko w tej sprawie zajął również prezes CD Projekt, Adam Kiciński, który powiedział, że firma nie jest na sprzedaż i chcą pozostać niezależni. To byłoby tyle z niesprawdzonej plotki.

CD Projekt RED nie prowadzi rozmów z Sony odnośnie przejęcia. Przedstawicielka studia ucięła tym samym najnowszą plotkę.

Dobrze, że przedstawiciele Redów szybko ucięli spekulacje. Oczywiście to, że aktualnie nie toczą się rozmowy z jakimś podmiotem odnośnie przejęcia nie znaczy, iż w przyszłości CD Projekt RED nie będzie częścią jakiegoś globalnej korporacji, choć obecnie to jedynie czysta fantazja. Polscy deweloperzy z grupy CD Projekt cenią sobie bowiem niezależność i raczej nie chcą być pod butem molocha pokroju Sony czy Microsoftu. Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy taka plotka się pojawia. Ostatni raz fuzja CDPR z Sony była omawiana przez media na początku marca.

To kolejna już fuzja Sony z CD Projekt RED ogłoszona przez media

W tym przypadku plotka głosiła, iż do fuzji już doszło. Wynikało to ze zrzutu ekranu strony Sony na platformie danych rynkowych o nazwie PitchBook, pokazującej fuzję / przejęcie CDPR, które miało miejsce 26 października 2022 r. Jednak nigdzie indziej nie znaleziono dalszych dowodów i wydawało się mało prawdopodobne, iż Sony czy CD Projekt nie podzielił się światem tak ważną wiadomością. CD Projekt RED rozwija kilka projektów związanych z Wiedźminem w tym nową trylogię i kontynuację Cyberpunka 2077, na które przyjdzie nam sporo poczekać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED zostanie przejęty przez Sony? Przedstawicielka polskiego studia odpowiada

 0