CD Projekt ujawnia wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

CD Projekt ujawnia wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

CD Projekt RED ogłosił dane sprzedaży dodatku Cyberpunk 2077 Phantom Liberty, który trafił do sprzedaży 26 września. Warto wspomnieć, że niebawem zadebiutuje kompletne wydanie polskiej gry.

Znamy wyniki sprzedaży Phantom Liberty

Phantom Liberty to jedyne DLC, jakie otrzymał Cyberpunk 2077. CD Projekt RED zakończył bowiem rozwój produkcji a zespół jest skupiony na kontynuacji o nazwie Project Orion. Tymczasem firma podała dane sprzedaży rozszerzenia Phantom Liberty, który trafił do 4,3 miliona graczy w ciągu dwóch miesięcy. Do statystyk wliczono wersje na wszystkie docelowe platformy, czyli komputery oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Przypomnijmy, iż dodatek nie trafił na PS4 oraz Xbox One i nic dziwnego skoro podstawka zaraz po wydaniu nie prezentowała się na tych urządzeniach najlepiej.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty w ciągu około dwóch miesięcy sprzedał się w nakładzie 4,3 miliona egzemplarzy.

4,3 mln sprzedanych egzemplarzy to dobry wynik jak na początek, który będzie rósł zwłaszcza po wyprzedaży Black Friday i promocji m.in. na Steam czy w Epic Games Store. CD Projekt wyraził zadowolenie z dotychczas osiągniętego rezultatu przez Phantom Liberty. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z premiery Phantom Liberty. Udane wydanie rozszerzenia wraz z aktualizacją 2.0, która wprowadza mnóstwo ulepszeń, wynosi rozgrywkę Night City na inny poziom – pod względem jakości” – napisał wydawca.

Dodał, iż to „ważne osiągnięcie, biorąc pod uwagę plany dalszego rozwoju franczyzy”. Do rozwoju marki zalicza się przede wszystkim sequel pozostający na razie na dość wczesnym etapie, czyli planowaniu koncepcyjnym. Podobno kontynuacja nie musi rozgrywać się w Night City, tylko przenieść  akcję do zupełnie innego miasta.

Nadchodzi Cyberpunk 2077 w wersji Ultimate

Nim to jednak nastąpi czeka nas premiera wydania Cyberpunk 2077 Ultimate Edition zawierającego podstawową wersję tytułu i dodatek Phantom Liberty. Pakiet trafi na PS5, Xbox Series X/S oraz komputery 5 grudnia 2023 roku. 

Sama aktualizacja 2.0 zawiera szereg zmian i ulepszeń, w tym dynamiczne drzewka postaci, możliwość walki w trakcie jazdy czy poprawki SI wrogów i policji, oraz nowe bronie, pojazdy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt ujawnia wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

 0