CD Projekt z najniższą wyceną od trzech lat. Giełda reaguje na rozczarowanie inwestorów

CD Projekt z najniższą wyceną od trzech lat. Giełda reaguje na rozczarowanie inwestorów

CD Projekt znów przechodzi spadek formy. Ostatnie sprawozdanie finansowe firmy wywołało wyraźny spadek akcji.

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi CD Projekt zorganizował spotkanie dla inwestorów, podczas którego poinformował o ostatnich wynikach firmy oraz o planach na przyszłość. Najnowsze wiadomości nie spodobały się inwestorom do tego stopnia, że po kilku dniach obserwujemy znaczący spadek wartości spółki na warszawskiej giełdzie. W dn. 9 kwietnia za akcje CD Projektu na otwarciu trzeba było płacić 167 zł. Na zakończenie sesji cena wynosiła już tylko 149,90 zł. To spadek o ponad 10 proc. Po ostatnich wzrostach, związanych z oficjalną zapowiedzią kolejnej gry z serii Wiedźmin, nie ma już śladu. Eksperci zwracają uwagę, że obecna sytuacja to najgorszy wynik od trzech lat.

Ceny akcji CD Projektu spadły dziś o ponad 10 proc. To najprawdopodobniej efekt ogłoszonych przed świętami wyników oraz planów spółki.

Nie ma się co dziwić, że inwestorzy są rozczarowani poczynaniami CD Projektu. Po długo wyczekiwanej zapowiedzi czwartej gry z serii Wiedźmin przyszła pora na znacznie gorsze wieści. W ostatnim czasie warszawska spółka poinformowała o tym, że: next-genowy upgrade Wiedźmina 3 nie ukaże się jednak w drugim kwartale; pierwsze poważne rozszerzenie fabularne Cyberpunka 2077 ujrzy światło dzienne dopiero w przyszłym roku; a sprzedaż podstawowej wersji Cyberpunka wynosi obecnie 18 mln egzemplarzy - co wcale nie jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, że zaraz po premierze (blisko półtora roku temu) sprzedaż wynosiła 13,7 mln kopii.

Wygląda więc na to, że ten rok nie zapowiada się najlepiej dla miłośników twórczości CD Projektu. Co prawda wciąż możemy liczyć, że zagramy w nim w next-genową wersję Wiedźmina 3 (prace nad konwersją odebrano podwykonawcy i zdecydowano o dokończeniu ich wewnątrz), ale na tę chwilę to jedyne większe wydarzenie, którego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach. Ale niewykluczone, że CD Projekt jeszcze czymś nas zaskoczy. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby na przykład zaprezentował bliżej czwartą odsłonę serii Wiedźmin (nazywaną potocznie Wiedźmin 4)...

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt z najniższą wyceną od trzech lat. Giełda reaguje na rozczarowanie inwestorów

 0