CDPR zakpiło z Chin. W Cyberpunk 2077 cenzurę tego kraju oznaczono frazą "Kubuś Puchatek"

CDPR zakpiło z Chin. W Cyberpunk 2077 cenzurę tego kraju oznaczono frazą "Kubuś Puchatek"

Niedawny wyciek kodu źródłowego ujawnił, że CD Projekt Red wykorzystał zakazaną w Chinach frazę "Kubuś Puchatek" do oznaczania flag cenzury w kodzie Cyberpunk 2077, której wymagały tamtejsze władze. Kod gry trafił już na publiczne serwery, czego efektem jest coraz więcej informacji, których firma nie chciała raczej ujawniać. Na forum Reddit pojawił się zrzut ekranu ukazujący nazwy flag dotyczących cenzury. Chociaż wiele z nich jest dość standardowych i odnosi się do rzeczy takich jak nagość i krew, ta, która może nieco dziwić, to flaga "Kubuś Puchatek" związana z cenzurą w Chinach. Niestety, może to oznaczać poważne problemy dla studia, zwłaszcza że Chiny banowały filmy i gry za dużo mniejsze przewinienia. Czemu Kubuś Puchatek jest zakazy w Chinach?

CDPR oznaczyło cenzurę na rynek chiński flagami opisanymi jako... "Kubuś Pucchatek", co jest prześmiewczym i zakazanym w Chinach określeniem prezydenta Xi. To kolejny raz gdy studio podpadło Chinom, co może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Kubuś Puchatek to oczywiście znana wszystkim postać bajek Disneya, która jest zakazana w Chinach z powodu porównań z prezydentem Xi. Wszystko, co dotyczy postaci, musi zostać całkowicie ocenzurowane, co widać choćby w grach takich jak Kingdom Hearts 3. Wygląda na to, że studio CDPR kpiąco wykorzystało ten tag, aby odnieść się do cenzury w Chinach. Jest to szpila wbita w "Kubusia Puchatka", co jest jednocześnie zabawne, ale i odważne jeśli weźmie się pod uwagę kontrowersje, które miały miejsce w zeszłym roku w należącym do CD Projekt Red sklepie GOG.

W 2020 roku w sklepie miała się pojawić tajwańska gra Devotion, która była horrorem ciężkim do zdobycia poza krajem wydania. W grze pojawiał się tekst odnoszący się bezpośrednio do prezydenta Chin i określający go jako "kretyn Kubuś Puchatek". Wiele firm usunęło grę ze swojego sklepu, w tym Steam, jednak CD Projekt Red nie chciało się ugiąć i planowało wprowadzenie tytułu na GOG. W końcu i CDPR uległo Chinom, jednak w pamięci władz z pewnością pozostało tamto wydarzenie. Teraz twórcy Cyberpunk 2077 kolejny raz podpadli...

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CDPR zakpiło z Chin. W Cyberpunk 2077 cenzurę tego kraju oznaczono frazą "Kubuś Puchatek"

 0