CeBIT 2016 - Saygus V Squared, czyli debiutancki smartfon z niezłą specyfikacją

CeBIT 2016 - Saygus V Squared, czyli debiutancki smartfon z niezłą specyfikacją

Saygus to jeden z tegorocznych debiutantów na targach CeBIT, który wraz ze sobą zabrał zupełnie nowy model smartfona - Saygus V Squared. Urządzenie, obok całkiem niezłej specyfikacji technicznej i nietypowego wyglądu, oferuje ciekawą przystawkę umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie obrazu w rozdzielczości full HD.

Słuchawka Saygusa to klasyczna jednobryłowa konstrukcja z 5'' wyświetlaczem o rozdzielczości natywnej 1920x1080 pikseli (445 ppi). Producent chwali się wykorzystaniem szkła ochronnego Gorilla Glass 4, określając jednocześnie typ zastosowanego ekranu mianem SVS (Sunlight Viewable Screen), co niestety niewiele zdradza na temat samej technologii produkcji. Rola SoC przypadła natomiast układowi Snapdragon 801 (2,5 GHz), sparowanemu z układem graficznym Adreno 330 i 3 GB pamięci LPDDR3. Niemniej jednak prawdziwym atutem zaprezentowanego telefonu mają być jego funkcje multimedialne, a pod tym wzgłedem jest w czym przebierać - dwie kamery z optyczną stabilizacją obrazu (21 Mpx oraz 13 Mpx) i możliwością rejestrowania wideo w rozdzielczości 4K, wbudowane głośniki stereo od Harman Kardon, moduł Wi-Fi typu Dual-Band, komplet sensorów (żyroskop, akcelerometr, kompas, czujnik zbliżeniowy, detekcja natężenia światła) i wreszcie funkcja pozwalająca na streaming obrazu w natywnej rozdzielczości. Całości dopełniają jeszcze 64 GB wbudowanej pamięci na dane (z możliwością rozszerzenia za pośrednictwem dwóch slotów Micro SDXC) oraz system Android 6.0 Marshmallow.

Urządzenie trafi do sklepów już niebawem, a jego cenę ustalono na $450. W zestawie oprócz telefonu z baterią 3100 mAh znajdziemy jeszcze ładowarkę i wspomnianą wcześniej przystawkę do transmisji obrazu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CeBIT 2016 - Saygus V Squared, czyli debiutancki smartfon z niezłą specyfikacją

 0