Cena Bitcoina bije kolejne rekordy i wynosi już ponad 7400 USD

Cena Bitcoina bije kolejne rekordy i wynosi już ponad 7400 USD

Myśleliście, że Bitcoin po przekroczeniu ceny ponad 6000 USD na tym poprzestanie? My także nie i nie trzeba było długo czekać na uzyskanie kolejnego kamienia milowego przez tę najpopularniejszą kryptowalutę.

Cyfrowa waluta właśnie pobiła nowy rekord osiągając naprawdę imponującą cenę ponad 7400 USD za jednego Bitcoina. Tym samym ostatnie opinie "ekspertów" sugerujących rychłe pęknięcie tej "bańki" nie tylko się nie sprawdziły, ale nijak mają się do rzeczywistości. Co więcej, obecna wartość całego Bitcoina (kapitalizacja rynkowa)wynosi już przeszło 122 mld USD. Poza tym, cena tej waluty wzrosła o przeszło 20% w ostatnich 7 dniach i jak na razie nic nie wskazuje na to, by Bitcoin zamierzał się zatrzymywać, a ten kontroluje już przeszło 60% całego rynku kryptowalut. Ostatnie wzrosty cen tłumaczone są kilkoma powodami, a jednym z nich jest zbliżający się podział (tzw. Fork), który zaplanowano na 13 listopada. Powstały w ten sposób Bitcoin Gold, od zwykłego Bitcoina będzie się różnił algorytmem, który do wydobywania będzie wymagał zaangażowania tylko i wyłącznie koparek opartych na GPU.

Biorąc pod uwagę ostatnie tendencje, spekulacje wskazujące, iż Bitcoin może osiągnąć cenę 10 000 USD w ciągu 6 do 10 miesięcy stają się zdecydowanie bardziej realne

Tym samym ostatnie spekulacje wskazujące, iż Bitcoin może osiągnąć cenę 10 000 USD w ciągu 6 do 10 miesięcy stają się zdecydowanie bardziej realne, a niewykluczone, że kryptopwaluta osiągnie ten poziom nawet szybciej (o ile utrzyma się dotychczasowa tendencja). Ba, prawdopodobne stają się nawet prognozy mówiące o 50 000 USD, ale trzeba pamiętać, że rynek kryptowalut jest bardzo nieobliczalny, więc spodziewać można się tu wszystkiego. Dobrym przykładem jest sytuacja sprzed kilku miesięcy, kiedy to Chiny zdecydowały się na wprowadzenie restrykcji w obrocie Bitcoinem, przez co jego cena błyskawicznie bardzo mocno poleciała w dół. Jak na razie jednak, przyszłość Bitcoina mieni się w różowych barwach.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cena Bitcoina bije kolejne rekordy i wynosi już ponad 7400 USD

 0