Cena Bitcoina idzie na rekord. Przekroczyła już 18 tys. USD

Cena Bitcoina idzie na rekord. Przekroczyła już 18 tys. USD

Na początku miesiąca pisaliśmy o tym, że cena Bitcoina przekroczyła już 15 tys. USD, pierwszy raz od 2018 roku i wygląda na to, że tendencja wzrostowa w tym przypadku nie jest tylko chwilowym zjawiskiem i najpopularniejsza kryptowaluta na świecie ma szansę przebić swój rekord z końca 2017 roku. Co więcej, odrodzenie Bitcoina jest odczuwalne w całej branży kryptowalut i finansów, co widać również po sporych wzrostach innych cyfrowych walut. Trzeba jednak pamiętać, że obserwowanie kursów kryptowalut jest niczym oglądanie dobrego filmu akcji, gdyż nagły spadek akcji może nastąpić w najmniej spodziewanym momencie i zakładanie czegokolwiek w tym przypadku jest niczym wróżenie z fusów. Niemniej jednak, ostatnie wyniki Bitcoina robią naprawdę duże wrażenie i na pewno radują osoby, które posiadają tę walutę w swoim cyfrowym portfelu. 

W momencie, kiedy to piszę, za jednego Bitcoina płacone jest już przeszło 18 132 USD.

Cena Bitcoina idzie na rekord. Przekroczyła już 18 tys. USD

Przypominamy, że rekordowa cena Bitcoina padła pod sam koniec 2017 roku, kiedy to osiągnęła ok. 19 700 USD, ale 2018 rok nie był już tak łaskawy dla tej kryptowaluty i pod jego koniec za jednego Bitcoina płacono już tylko 3200 USD. Waluta w 2020 roku ponownie jednak nabrała rozpędu, szczególnie w drugiej połowie roku, kiedy to od lata praktycznie jej cena nieustannie rośnie. W momencie, kiedy to piszę, za jednego Bitcoina płacone jest już przeszło 18 132 USD, więc do rekordu sprzed trzech lat jest już naprawdę niedaleko i jeśli obecne tempo zostanie zachowane, to jest nawet szansa na przebicie 20 000 USD jeszcze do końca bieżącego roku.   

Warto jednak podkreślić, że Bitcoin praktycznie od początku wywołuje skrajne emocje i wielu finansistów podkreśla, że to po prostu bańka mydlana, która prędzej czy później pęknie, a pojawiły się nawet badania, że duże wzrosty jego ceny w 2017 roku spowodowane były w tym czasie manipulacjami rynkowymi. Z drugiej jednak strony kryptowaluty, a w szczególności właśnie Bitcoin, cieszą się coraz większym zainteresowaniem firm zajmujących się inwestycjami i usługami finansowymi. Firma analityczna MicroStrategy kupiła dodatkowe 175 milionów dolarów w Bitcoinach we wrześniu tego roku, a październiku Square ogłosiło inwestycję 50 mln USD (ok. 1% jej całego majątku) w tej kryptowalucie. W ubiegłym tygodniu zaś PayPal umożliwił użytkownikom w USA zakup, przetrzymywanie i sprzedaż czterech cyfrowych walut, w tym Bitcoina.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cena Bitcoina idzie na rekord. Przekroczyła już 18 tys. USD

 0