Cena Bitcoina podskoczyła 20% w zeszłym tygodniu. Gracze nie mają powodu do obaw

Cena Bitcoina podskoczyła 20% w zeszłym tygodniu. Gracze nie mają powodu do obaw

Bitcoinowi udało się wczoraj osiągnąć 35 198 dolarów, choć w momencie pisania tego tekstu powrócił do poziomu 34 tys. dolarów. Jest to interesujące z dwóch powodów - po pierwsze, jest to najwyższa cena od maja 2022 r., a po drugie po raz pierwszy od kwietnia tego roku udało jej się przekroczyć trzyletnią średnią kroczącą.

Bitcoin rośnie w siłę

Posiadacze Bitcoinów mogą być zadowoleni, gdyż słynna kryptowaluta osiągnęła najwyższy poziom od 18 miesięcy. Cena BTC przez moment przebiła barierę 35 000 dolarów, choć na koniec dnia spadła do poziomu 34 tys. dolarów. Mówi się jednak, że najnowszy wzrost wyceny kryptowaluty wynika z decyzji amerykańskiego organu nadzoru finansowego.

Posiadacze Bitcoinów mogą być zadowoleni, gdyż słynna kryptowaluta osiągnęła najwyższy poziom od 18 miesięcy.

Powodem ETF-y

Jak wynika z przecieków amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może w końcu dać zielone światło dla funduszy ETF opartych na spotowym kursie kryptowaluty. Grayscale Investments wymieniano jako jednego z pionierów finansowych tych funduszy ETF, jednak takie pogłoski krążą od sierpnia.

Ważnymi korzyściami płynącymi z funduszy ETF opartych na BTC, jeśli zostaną zatwierdzone, będzie potencjalna duża liczba odbiorców i zwiększona płynność. W efekcie instrumenty te pozwalają inwestorom uzyskać ekspozycję na rynek BTC bez konieczności posiadania kryptowalut. Fundusze ETF zawierające trochę BTC mogłyby skorzystać na potencjalnym wzroście kryptowalut, przy ograniczonych wadach i oczekuje się, że wzbudzą spore zainteresowanie. Taki instrument finansowy może nawet przyciągnąć dużych inwestorów instytucjonalnych.

Przyglądając się bliżej wykresowi z ostatnich 24 godzin, widzimy, że około godziny 15:00 UTC nastąpił gwałtowny spadek. Wydaje się, że wyjaśnia to fakt, że jeden z głównych pionierów ETF Bitcoina być może nie realizuje takich planów. CoinDesk donosi, że osiągnięcie wyceny BTC na poziomie 35 000 dolarów zostało poważnie osłabione przez usunięcie komunikatu o funduszu ETF Bitcoin należącym do BlackRock (BLK) ze strony internetowej Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) w USA. 

Gracze nie muszą się obawiać

Pecetowcy nie powinni się jednak martwić wzrostami Bitcoina i ich wpływem na rynek GPU. Przy dzisiejszej cenie nadal nie jest opłacalne używanie najlepszych kart graficznych, takich jak GeForce RTX 4080 lub GeForce RTX 4090, do kopania kryptowalut. Według danych NiceHash każda z tych topowych kart graficznych do gier jest w stanie zarabiać 0,20 dolara dziennie. Zatem osiągnięcie progu rentowności zajęłoby 5000 dni w przypadku GeForce RTX 4080 lub 8000 dni w przypadku GeForce RTX 4090.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cena Bitcoina podskoczyła 20% w zeszłym tygodniu. Gracze nie mają powodu do obaw

 0