Cena Bitcoina powyżej 10 000 USD pierwszy raz od przeszło roku

Cena Bitcoina powyżej 10 000 USD pierwszy raz od przeszło roku

Po tym jak Bitcoin uzyskał szczyt swojej wartości na koniec 2017 roku, jego cena szybko poszybowała w dół i ta najpopularniejsza kryptowaluta nie miała za sobą najlepszych kilkunastu miesięcy. Wszelkiego rodzaju piki i spadki są jednak wpisane w naturę cyfrowych walut, a Bitcoin zanotował właśnie duży wzrost wartości, gdyż jego cena po raz pierwszy od razu przekroczyła 10 000 USD. Przez moment udało się nawet przebić 11 000 USD, ale ostatecznie cena ustabilizowała się na poziomie 10 645 USD. Co warto podkreślić, waluta ta wróciła do pięciocyfrowej ceny po raz pierwszy od 15 miesięcy. Jak to przeważnie bywa, Bitcoin pociągnął za sobą inne kryptowaluty, takie jak Ethereum, które pochwalić może się najwyższą ceną od dziesięciu miesięcy.

Czym jednak spowodowany jest ten nagły duży wzrost odnotowany w ostatnich dniach? Część specjalistów wskazuje na zapowiedź kryptowaluty Libra od Facebooka.

bitcoin

Warto przypomnieć, że Bitcoin uzyskał swój szczyt wartości w grudniu 2017 roku, kiedy to jego cena przekroczyła 20 000 USD. Początek 2018 roku nie był jednak zbyt łaskawy dla tej kryptowaluty, gdyż przyniósł 75% spadek, co wywołane było m.in. pojawieniem się licznych regulacji odnośnie obrotów kryptowalutami. I tak, pod koniec 2018 roku cena Bitcoina wynosiła już tylko 3100 USD, ale od tego momentu waluta nabiera tempa. Czym jednak spowodowany jest ten nagły duży wzrost odnotowany w ostatnich dniach? Część specjalistów wskazuje na zapowiedź kryptowaluty Libra od Facebooka, która spowodowała, że wielu inwestorów zmieniło swoje podejście do kryptowalut. Libra to cyfrowa waluta typu open-source, której użytkownicy będą mogli przesyłać ją praktycznie w dowolne miejsce na świecie. Co jednak najistotniejsze, koncern znany z serwisu społecznościowego zapewnił już wsparcie dla Libry przez takie duże firmy jak Visa, Mastercard czy PayPal, a twórcy obiecują także, że wartość tej waluty nie będzie tak fluktuować jak w przypadku innych kryptowalut. Zdaniem wielu ekspertów, Libra ma szansę mocno spopularyzować wykorzystanie cyfrowych walut, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że z Facebooka korzysta przeszło 30% światowej populacji, więc jej twórcy moją ogromny potencjał. Co prawda ostatecznie Libra może wyprzeć inne kryptowaluty z rynku, ale na razie zadziałała na nie bardzo pozytywnie, co widać choćby po Bitcoinie.

Część analityków wskazuje także, że Brexit ma wpływ na wartość kryptowalut. Boris Johnson, który najprawdopodobniej zostanie premierem Wielkiej Brytanii, obiecał, że wyjście z Unii Europejskiej przeprowadzone zostanie do 31 października. Wiele osób uważa, że odbije się to spadkiem wartości brytyjskiego funta, szczególnie jeśli Wielka Brytania zdecyduje się na opuszczenie struktur UE bez umowy handlowej. To spowodować może, że wartość Bitcoina oraz innych kryptowalut poszybuje w górę jeszcze bardziej. Cyfrowe waluty stają się także coraz gorętszym tematem w USA, szczególnie przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku. Jeden z kandydatów, Andew Yang, już obiecuje, że stworzy regulacje dla kryptowalut, natomiast jego rywal, Eric Swalwell, przyjmuje dotacje w formie kryptowalut. Jeden z założycieli firmy Kenetic, która zajmuje się inwestycjami z wykorzystaniem blockchain, prognozuje zaś, że wartość Bitcoina do końca 2019 roku osiągnie 30 000 USD. Trzeba jednak pamiętać o mocno  niestabilnej naturze cyfrowych walut i podchodzić do tego typu prognoz z dużą ostrożnością.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cena Bitcoina powyżej 10 000 USD pierwszy raz od przeszło roku

 0