Cena BitCoina przekroczyła już 2000 USD

Cena BitCoina przekroczyła już 2000 USD

BitCoin miał swoje wzloty i upadki, ale od dłuższego czasu ta najpopularniejsza kryptowaluta radzi sobie naprawdę rewelacyjnie. Co prawda można spodziewać się korekty jego wartości w najbliższym czasie, niemniej jednak analitycy prognozują wzrostowy trend.

BitCoin pochwalić może się właśnie osiągnięciem naprawdę imponującego kamienia milowego, ponieważ wartość cyfrowej waluty po raz pierwszy w historii przekroczyła 2000 USD. W momencie, gdy to piszę, jego cena wynosi dokładnie 2158 USD (za CoinDesk), a całkowita kapitalizacja rynkowa (całkowita wartość wszystkich BitCoinów obecnych na rynku) przekroczyła już 33 mld USD. Kryoptowaluta po raz pierwszy przekroczyła wartość 1000 USD już w listopadzie 2013 roku, jednak szybko potem nastąpił krach związany z kryzysem wywołanym m.in. problemami z giełdą Mt. Gox i dopiero na początku tego roku jego cena ponownie przekroczyła tę wartość. Od tego czasu odnotowano naprawdę szybkie wzrosty i teraz niespełna pół roku później za BitCoina zapłacić trzeba już dwa razy tyle.

BitCoin nie zwalnia i bije kolejne rekordy, a jego cena przekroczyła właśnie 2000 USD. Kiedy możemy spodziewać się korekty?

Warto jednak odnotować, że pomimo sporego sukcesu na koncie, nie wszystko układa się tak pomyślnie. Co prawda Bitcoin wciąż posiada dominującą pozycję na rynku wirtualnych walut, ale w ostatnich miesiącach konkurenci (Ethereum, Ripple, Litecoin) także odnotowali bardzo duże wzrosty cen i BitCoin posiada obecnie już tylko 47% udziałów w tym segmencie, kiedy jeszcze kilka miesięcy temu było to ok. 80%. Wartość całego rynku kryptowalut wynosi obecnie blisko 70 mld USD. Osoby, które szybko zainteresowały się tematem i zakupiły stosowne ilości kryptowaluty w bardzo niskich cenach, mają teraz powody do świętowania, z drugiej zaś osoby, które nie pokładały w tej walucie nadziei, mogą pluć sobie w brodę. Jednym z najbardziej znanych tego typu przypadków jest programista z Florydy, niejaki Laszlo Hanyecz, który w 2010 roku przekonał dostawcę pizzy, by ten w ramach rozliczenia przyjął 10 000 BitCoinów. W tym czasie wartość kryptowaluty wynosiła 0,003 centa, dziś te dwie pizze kosztowałyby go 20,2 mln USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cena BitCoina przekroczyła już 2000 USD

 0