Cena PlayStation 5 Pro ma być atrakcyjna. Kiedy zadebiutuje nowa konsola?

Cena PlayStation 5 Pro ma być atrakcyjna. Kiedy zadebiutuje nowa konsola?

PlayStation 5 Pro co jakiś czas pojawia się w przeciekach i nic dziwnego, bowiem obecna konsola jest gdzieś w połowie cyklu, a dotychczas po latach dostaliśmy jedynie odchudzony model Slim. Teraz do sieci wyciekły informacje o mocniejszym urządzeniu m.in. jego cena.

Jak wynika z filmu opublikowanego na kanale 'Moore's Law is Dead', Sony rzeczywiście wykorzysta 16 GB pamięci GDDR6 (18 Gb/s) na magistrali 256-bitowej. Ponadto procesor graficzny będzie oferował 60 jednostek obliczeniowych (CU), przy czym producent w wersji finalnej planuje wyłączyć cztery z nich. Architektura GPU w PlayStation 5 Pro to w rzeczywistości RDNA 3, aczkolwiek nie jest dokładnie ten sam układ zastosowany w serii Radeon RX 7000 w komputerach stacjonarnych. Jest to w zasadzie powtórzenie informacji, ale dodano nowe, czyli cenę PS5 Pro oraz datę premiery.

PS5 Pro ma kosztować 500 USD i zadebiutować w wakacje 2024 r.

Jeśli wierzyć kanałowi YT 'Moore's Law is Dead' PlayStation 5 Pro zostanie wycenione na 500 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu daje nieco ponad 2 tysiące złotych. Jest to atrakcyjna cena, gdyż właśnie tyle kosztowało na start zwykłe PS5. Istnieje jednak pewien haczyk dotyczący napędu.

Otóż wariant za 500 USD może być pozbawiony napędu na płyty i niewykluczone, że będzie dostępny jako oddzielne akcesorium lub Sony wypuści wersję drugą wersję Pro z napędem na płyty.

"Nie widzę w tej konsoli niczego, co naprawdę sprawi, że cena za premierę pod koniec tego roku będzie wyższa niż cena za PS5 w 2020 r. Nie drastycznie więcej, może trochę więcej, ale nie drastycznie więcej” - powiedział autor kanału 'Moore's Law is Dead'.

Jeżeli chodzi o dostępność PlayStation 5 Pro to konsola ma zadebiutować w wakacje 2024 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cena PlayStation 5 Pro ma być atrakcyjna. Kiedy zadebiutuje nowa konsola?

 0