Centrum rozrywki w Tokio będzie uczyć dzieci jak złożyć komputer

Centrum rozrywki w Tokio będzie uczyć dzieci jak złożyć komputer

W tokijskim centrum rozrywki powstanie specjalna wystawa, na której odbywać będą się warsztaty ze składania komputerów stacjonarnych. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do piętnastu lat.

Od 26 lipca centrum rozrywki dla dzieci w Tokio będzie oferowało wystawę, dzięki której będziemy można dowiedzieć się jak samodzielnie złożyć komputer stacjonarny. Dzięki warsztatom uczestnicy poznają części, z których składa się komputer. Dzieci będą mogły również nauczyć się jak łączyć ze sobą różne części, aby złożyć komputer. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli do czynienia z procesorami, kartami graficznymi, pamięcią RAM oraz innymi podzespołami.

W warsztatach uczestniczyć będą mogły dzieci w wieku od trzech do piętnastu lat. Chętne osoby zostaną przydzielone do 8-osobowej grupy, która przez pół godziny będzie zmagać się z trudami składania komputera pod okiem instruktora.

Atrakcja ta jest efektem współpracy między firmami KidZania oraz Mouse Computer. KidZania jest firmą zajmującą się parkami rozrywki, Mous Computer to natomiast japoński dostawca komputerów. W warsztatach uczestniczyć będą mogły dzieci w wieku od trzech do piętnastu lat. Chętne osoby zostaną przydzielone do 8-osobowej grupy, która przez pół godziny będzie zmagać się z trudami składania komputera pod okiem instruktora.

Niestety 30 minut to zdecydowanie za mało czasu, aby niedoświadczona osoba mogła złożyć od podstaw cały komputer. Zapewne więc w ramach warsztatów możliwy będzie montaż tylko niektórych, wybranych części, jak pamięć RAM, karta graficzna czy procesor i jego chłodzenie. Część z tego czasu zapewne będzie również poświęcona na teorię. Ciekawe tylko czy uczestnicy będą mogli samodzielnie umieścić procesor w gnieździe, bo przy braku doświadczenia może zakończyć się to pogięciem pinów. 

Jak dobrze wiemy, samodzielne składanie komputera daje wiele korzyści. To nie tylko dobra zabawa, ale również metoda na skomponowanie jak najlepszego zestawu z danym budżecie. Wystawa w tokijskim centrum rozrywki pozwoli zatem ciekawie spędzić czas przekazując również przydatną wiedzę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Centrum rozrywki w Tokio będzie uczyć dzieci jak złożyć komputer

 0