Ceny Dogecoina ruszyły w górę. Ferrari zaczęło przyjmować kolejne kryptowaluty

Ceny Dogecoina ruszyły w górę. Ferrari zaczęło przyjmować kolejne kryptowaluty

Ferrari, które w ostatnim czasie rozszerzało swoją aktywność w obszarze kryptowalut, ogłosiło dodanie kolejnej waluty do listy. Po wprowadzeniu możliwości płacenia w Bitcoinach, Etherze i USD Coin w Stanach Zjednoczonych, włoski producent luksusowych samochodów postanowił dodać Dogecoina do listy akceptowanych kryptowalu.

Enrico Galliera, dyrektor ds. marketingu i handlu w Ferrari wyjaśnił, że głównym powodem, dla którego Ferrari teraz akceptuje płatności w DOGE, jest reakcja na oczekiwania klientów i dealerów. Ta informacja spotkała się z pozytywną reakcją, przynosząc wzrost cen DOGE. We wtorek Dogecoin odnotował wzrost o dwa procent, osiągając cenę 0,088 USD.

Wiadomość spotkała się z entuzjastyczną reakcją społeczności kryptograficznej na całym świecie, co zaowocowało licznymi postami w mediach społecznościowych.

Ferrari nie planuje naliczać dodatkowych opłat ani prowizji od klientów dokonujących zakupów samochodów za pośrednictwem kryptowalut. BitPay został wybrany przez Ferrari jako platforma płatnicza do przetwarzania transakcji kryptowalutowych w USA. Aplikacja BitPay umożliwia sprzedawcom akceptowanie płatności w kryptowalutach i ich konwersję na waluty fiducjarne dla dealerów Ferrari w USA.

Jeśli chodzi o Dogecoin, memecoin utrzymuje się na stosunkowo stabilnym poziomie przez ostatnie kilka miesięcy. Nie odnotowano ostatnio znaczących zmian w jego wartości ani gwałtownych spadków. W ciągu ostatnich siedmiu dni wartość Dogecoina wzrosła o ponad pięć procent. Dziesiąta co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej obecnie osiągnęła wycenę na 12,44 miliarda dolarów.

Kryptowaluta znajduje również zastosowanie jako forma płatności dla innych luksusowych marek, takich jak Tag Heuer oraz Gucci. Sieć kin AMC Theatres z siedzibą w USA również przyjmuje Dogecoina jako formę płatności za bilety kinowe.

Ostatnie wydarzenie, które przyczyniło się do gwałtownego wzrostu ceny Dogecoina, miało miejsce w sierpniu 2023 roku, kiedy Elon Musk, zdeklarowany zwolennik Dogecoina, nabył licencję na transmiter walut dla X. Ta licencja daje firmie prawo do ułatwiania przechowywania, transferu i wymiany walut cyfrowych. Wówczas cena DOGE wzrosła o trzy procent, osiągając poziom 0,066 dolara.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny Dogecoina ruszyły w górę. Ferrari zaczęło przyjmować kolejne kryptowaluty

 0