Ceny kart graficznych mają w niedalekiej przyszłości spaść poniżej MSRP

Ceny kart graficznych mają w niedalekiej przyszłości spaść poniżej MSRP

Spadek cen kart graficznych - brzmi jak mrzonka, ale jednak dzieje się to na naszych oczach (i przecieramy je z niedowierzania). Według źródła serwisu ZOL (Chiny), ceny kart graficznych w najbliższym okresie mają spaść poniżej MSRP.

Poniżej MSRP?! Tak, w przypadku Radeonów jest to naturalna kolej rzeczy o czym zresztą pisaliśmy już wielokrotnie przy okazji tworzenia miesięcznych zestawień ofert produktowych z popularnego serwisu porównawczego. Na przykład w lipcu bieżącego roku praktycznie wszystkie karty graficzne Radeon RX z serii 6000 były w sklepach dostępne poniżej MSRP - nawet w Polsce i choć sytuacja z NVIDIA GeForce była zgoła odmienna, nadal mogliśmy zauważyć spadek - nawet podczas porównania miesięcznego, a nie kwartalnego, jak to zazwyczaj ma miejsce.

Szykujcie się na potężną obniżkę cen kart graficznych - w szczególności NVIDIA GeForce RTX 3000. GPU zielonych poniżej MSRP już w niedalekiej przyszłości.

Geforce RTX 3070 Cena

Dziś, za pośrednictwem serwisu Videocardz, dowiedzieliśmy się, że ZOL (chiński serwis o technologii) powołując się na swoje źródła, dotarł do ciekawej informacji. Według Li Fugang z ZOL "Producenci kart graficznych NVIDIA i AMD mają zamiar przeprowadzić agresywną politykę cenową dla swoich aktualnych produktów, znacząco obniżając ich ceny na półkach sklepowych." Według ZOL "NVIDIA ma zamiar zmniejszyć ceny bardziej niż zrobi to AMD".

Jeśli źródło ZOL się nie myli, szykuje się świetny okres dla graczy, którzy czekając na odpowiednio wyceniony sprzęt wręcz osiwieli. Co tak naprawdę oznacza "agresywna polityka cenowa" w przypadku NVIDII i AMD? Tego niestety nie wiemy. Wiemy natomiast, że sytuacja musi się w końcu poprawić, bo też ileż można czekać, prawda? Światełko w tunelu pojawiło się już tydzień temu, kiedy to otrzymaliśmy wstępne wyniki finansowe NVIDII za Q2, gdzie spółka zanotowała ogromny spadek przychodów z działu Gaming. Jensen Huang osobiście zapowiedział, że "Podjęliśmy wraz z naszymi partnerami z branży gier działania mające na celu dostosowanie cen produktów"

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny kart graficznych mają w niedalekiej przyszłości spaść poniżej MSRP

 0