Ceny kart graficznych NVIDII wracają do normy

Ceny kart graficznych NVIDII wracają do normy

Jeśli przymierzaliście się do zakupu nowej karty graficznej od NVIDII, to właśnie nadarzyła się ku temu idealna okazja, ale nie radzimy odkładać decyzji zbyt długo.

Od wielu miesięcy sytuacja na rynku kart graficznych nie wygląda dobrze z punktu widzenia graczy, ponieważ popularność kryptowalut i wykorzystywanych do ich kopania GPU sprawiła, że sklepowe półki świeciły pustkami, a ceny poszczególnych produktów były mocno zawyżone (czasem trzeba było zapłacić nawet dwa razy więcej niż standardowo). Na szczęście sytuacja powoli wraca do normy i zgodnie ze złożoną niedawno obietnicą Zielonych, modele z serii GeForce GTX 1000 znów są dostępne na magazynach w sugerowanych przez producenta cenach. Tym samym obecnie zdecydowanie łatwiej zakupić taki produkt graczom niż górnikom kryptowalut, którzy wykorzystują je do celów komercyjnych.

Sytuacja na rynku kart graficznych powoli się stabilizuje, ale lepiej nie odwlekać ewentualnych zakupów

karty graficzne GeForce - ceny

Na amerykańskiej stronie NVIDII powróciły referencyjne GeForce'y Founders Edition, które zamawiać można w standardowych cenach. Dostępne są GeForce GTX 1080 Ti, GTX 1080, GTX 1070 Ti, GTX 1070 i GTX 1060. Niestety sytuacja w polskim oddziale producenta nie wygląda już tak dobrze i kiedy zaczynałem pisać tego newsa dostępne były jeszcze wszystkie karty, ale wyprzedały się na pniu. Szybki przegląd ofert rodzimych sklepów pokazuje jednak, że rzeczywiście mamy do czynienia z poprawą i znajdziemy tu autorskie warianty tych kart w zbliżonych do sugerowanych przez NVIDIĘ cenach. Lepiej jednak nie przeciągać zakupów zbyt długo, bo jak pokazuje przypadek ze strony Zielonych, zainteresowanie jest naprawdę duże i lada moment sytuacja może wrócić do poprzedniego stanu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny kart graficznych NVIDII wracają do normy

 0