Ceny konsol wzrosną? Wszystko przez wojnę handlową USA i UE

Ceny konsol wzrosną? Wszystko przez wojnę handlową USA i UE

Ceny sprzętu to zawsze drażliwy temat, w przeszłości byliśmy świadkami podwyżek dotykających m.in. procesory, pamięci DRAM czy karty graficzne. O ile w przypadku tych drugich eksperci są zgodni, że mamy obecnie tendencję spadkową, to ceny wysokowydajnych GPU wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Niestety okazuje się, że potencjalne podwyżki mogą w przyszłości objąć także konsole. Unia Europejska opublikowała bowiem bardzo długą listę towarów, których ceny mogą w przyszłości wzrosnąć. Oczywiście poza wieloma istotnymi produktami m.in. spożywczymi znalazły się na niej także konsole. Powodem ma być trwająca od przeszło 14 lat cicha wojna handlowa między USA a UE, która w ostatnim czasie weszła na nowy poziom grożenia sobie nałożeniem ceł na import.

Możliwe są wzrosty cen konsol w Europie w związku z wojną handlową między USA i UE.

Ceny konsol wzrosną? Wszystko przez wojnę handlową USA i UE

Lista unijna to odpowiedź na opublikowany przez Donalda Trumpa tydzień temu zbiór produktów mogących doczekać się sankcji. Jeżeli Amerykanie wdrożą zakładane taryfy, to Unia Europejska prawdopodobnie podąży identyczną ścieżką, a to w oczach ekspertów oznacza, że wiele produktów, w tym konsole do gier sprzedawane na Starym Kontynencie, doczeka się podwyżek. Co ciekawe, dodatkowe opłaty to próba walki obu stron konfliktu ze skutkami spowodowanymi nieczystą konkurencję. Oczywiście nie oznacza to, że za dostępne w sklepach konsole finalnie zapłacimy więcej niż dotychczas. Obecnie zarówno USA, jak i Unia Europejska, bacznie się obserwują, czekając na ewentualny ruch drugiej strony.

Należy jednak trzymać rękę na pulsie, gdyż ostatecznie to nie na producentach sprzętu, tylko na nas samych odbije się potencjalna podwyżka cen, a sytuacja może dotyczyć bardziej przyszłej niż obecnej generacji konsol. Nie jest tajemnicą, że Microsoft pracuje nad następcą Xbox One, który zadebiutuje w najbliższych latach i jak doskonale wiemy, startowe ceny konsol są dość wysokie, a w przypadku Polski najpewniej wyniosą więcej niż 2 tysiące złotych. W przypadku podwyżek cena pójdzie jeszcze do góry, ograniczając liczbę potencjalnych klientów, których nie będzie stać na kupno wymarzonego sprzętu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny konsol wzrosną? Wszystko przez wojnę handlową USA i UE

 0