Ceny kryptowalut pikują, giełdy mają duże problemy

Ceny kryptowalut pikują, giełdy mają duże problemy

To był burzliwy tydzień dla kryptowalut, ponieważ wiele popularnych walut zaliczyło bardzo duży spadek wartości. Cena Bitcoina dla przykładu jeszcze w zeszłym tygodniu dobijała prawie do 60 tys. USD, a w momencie pisania tego artykułu wynosi blisko 40 tys. USD, i tak odrabiając sporo straty, gdyż przez moment było to nawet 34 tys. USD. W związku z tym wiele giełd kryptowalut jak Binance i Coinbase odczuwa presję i nie zawsze jest w stanie jej sprostać. Powołując się na problemy, takie jak przeciążenie sieci i częściowe przestoje, firmy te tymczasowo wstrzymały transakcje, z wyboru lub nieintencjonalnie, ale na szczęście obecnie przywrócono już większość usług. Wczoraj Coinbase borykało się ze „sporadycznymi przestojami” na swoich platformach, przyznając, że niektórzy klienci „mają problemy z logowaniem, sprawdzaniem salda i handlem”. Awaria Coinbase trwała około dwóch godzin i sytuacja jest monitorowana pod kątem dalszych problemów.

To był burzliwy tydzień dla kryptowalut, ponieważ wiele popularnych walut zaliczyło bardzo duży spadek wartości.

Ceny kryptowalut pikują, w związku z czym ich giełdy mają duże problemy

Tymczasem zarówno Coinbase, jak i Binance, miały problemy z wypłatami tokenów Ethereum i ERC-20. Binance napisało na Twitterze o tym problemie i zdecydowało się tymczasowo wyłączyć wypłaty z powodu przeciążenia sieci ETH. Wypłaty z Binance zostały ponownie włączone, ale Coinbase nadal boryka się z problemami i prowadzi dochodzenie. Ten kryptowalutowy chaos pojawia się w czasie poważnego spadku ceny kryptowaluty, szczególnie w ostatnich 24 godzin. To spowodowało, że niektóre z bardziej popularnych walut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Dogecoin, również zaliczyły duże spadki, sięgające od 30 do 45 procent. Spekuluje się, że jest to problem częściowo spowodowany przez Pekin, który zakazał instytucjom finansowym i firmom płatniczym świadczenia usług dla kryptowalut. Jeśli dołożymy do tego działanie Elona Muska oraz ostatnie doniesienia w temacie zakończenia kopania ETH na kartach graficznych, to trudno dziwić się nerwowej sytuacji na tym rynku. 

Jednak niektórzy uważają, że ten spadek jest powtórką z rozrywki i odtwarza korektę kursu na rynku Bitcoina w 2017 i 2018 roku, który poprzedził powolny wzrost do poziomu, w którym jesteśmy teraz. Jednocześnie potentat kryptowalutowy (lub manipulator) Elon Musk napisał na Twitterze, że Tesla ma „diamentowe ręce” w odniesieniu do tych, którzy trzymają kryptowalutę bez względu na wszystko. Być może ten spadek jest tradycyjnym sygnałem rynkowym i doprowadzi do gwałtownego wzrostu ceny Bitcoina i innych popularnych kryptowalut, jednocześnie pozbywając się spekulantów, którzy są w nim tylko w celu krótkoterminowych inwestycji. Oczywiście MasterCard i inne duże firmy są nadal na pokładzie, więc trudno mówić o utracie stabilności. Cokolwiek się wydarzy, na pewno przeczytacie o tym na naszym portalu. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny kryptowalut pikują, giełdy mają duże problemy

 0