Ceny procesorów AMD Ryzen i Threadripper spadają

Ceny procesorów AMD Ryzen i Threadripper spadają

Podczas tego weekendu ceny procesorów AMD Ryzen i AMD Ryzen Threadripper spadły nawet o 30%, to bez wątpienia świetna wiadomość dla fanów AMD.

Z początku wydawało się, że dotyczy to tylko Holandii i Niemiec, lecz po jakimś czasie podobna sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii i krajach nordyckich, przez co zaczęto uważać, że obniżki mogą rozprzestrzenić się nawet na całą Europę. Jakiś czas potem zauważono jednak, że na amerykańskiej stronie Newegg ceny również zostały obniżone, następnie na portalu Guru3d pojawiła się informacja o raporcie z Australii sugerującym spadek cen na skalę światową. Najprawdopodobniej oznacza to, że dzieje się coś ciekawego i powinniśmy zacząć szykować nasze portfele. Chwilowo AMD nie komentuje tej sytuacji, bardzo możliwe jednak, że jest to akcja promocyjna przygotowana specjalnie z myślą o zbliżającej się wyprzedaży Black Friday.

Niewykluczone, że podobne ceny pojawią się również u nas. To świetna wiadomość dla fanów AMD

Tabela cen

Jeśli ktoś oszczędzał z myślą o tym dniu, najprawdopodobniej się nie zawiedzie – sugerując się danymi z Guru3d ceny spadną nawet o 30%, co oznacza, że będzie można kupić flagowy procesor AMD ośmiordzeniowy Ryzen 7 1800X w cenie 340 euro (jego poprzednia cena wynosiła 499 euro), na portalu geizhals.at można zakupić 16. wątkowy procesor AMD w cenie 249 euro, 12 wątkowy w cenie 199 euro, a procesor Threadripper 1950X w cenie 830 euro - to aż o 169 euro mniej niż sugerowana cena detaliczna. Niewykluczone, że to tylko kwestia czasu, aż te ceny pojawią się i u nas. Jeśli planowaliście modernizację komputera, albo budowę nowego zestawu, to zbliża się ku temu najlepszy okres.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny procesorów AMD Ryzen i Threadripper spadają

 0