Ceny procesorów Intel Alder Lake mogą spaść nawet o 20%

Ceny procesorów Intel Alder Lake mogą spaść nawet o 20%

Zastanawiacie się nad zakupem nowego komputera z procesorem Intel Alder Lake? Jeśli nowy przeciek okaże się prawdziwy, być może kupicie go taniej, niż obecnie zakładacie. Wygląda na to, że partnerzy PC skorzystają z obniżki Intela na procesory do komputerów stacjonarnych i laptopów 12. generacji, dzięki czemu ceny chipów z wyższej półki zostaną obniżone o ponad 100 USD.

DigiTimes powołuje się na branżowe źródła, twierdząc, że Intel prowadzi rozmowy z konkretnymi producentami komputerów osobistych w celu obniżenia cen Alder Lake nawet o 20%, co nastąpiło po tym, jak Intel podniósł ceny procesorów w czwartym kwartale 2022 roku.

Intel podobno prowadzi rozmowy z konkretnymi producentami komputerów osobistych w celu obniżenia cen Alder Lake nawet o 20%.

Podobnie jak większość firm technologicznych, Intel odczuwa skutki kryzysu ekonomicznego, w wyniku którego spadł popyt konsumentów na luksusowe produkty, w tym elektronikę. Firma odnotowała ostatnio ogromne straty kwartalne, obniżyła płace i premie dla pracowników oraz anulowała plany ekspansji w ośrodkach badawczo-rozwojowych.

Co więcej, Intel ma trudności z upłynnieniem wysokiego poziomu zapasów w czasie, gdy klienci zmniejszają swoje zamówienia. Obniżka ceny Alder Lake, które wykorzystują hybrydowe CPU, może być skutecznym sposobem na wyprzedanie zalegających produktów. DigiTimes zauważa jednak, że klienci, którzy kupili zapas chipów przed nowym rokiem, są wściekli z powodu spadku cen. Nic bowiem tak nie frustruje jak przecena wprowadzona zaraz po tym, jak kupimy dany produkt. 

Użytkownik Twittera, Harukaze5719, przygotował tabelę (powyżej) przedstawiającą ceny premierowe chipów Alder Lake, ich ceny po wzroście w czwartym kwartale 2022 r. oraz prognozowane po obniżce o 20%. Niektóre modele z wyższej półki, takie jak seria Core i9-12900 i Core i7-12700K, zaliczą spadek cen o ponad 100 USD.

Trzeba jednak podkreślić, że te cięcia będą dotyczyć procesorów sprzedawanych w hurtowych ilościach dużym producentom, takim jak Acer, ASUS, Dell, Hewlett-Packard, MSI, Lenovo itp., którzy mogą nie przenieść pełnej oszczędności na konsumenta, chcąc zwiększyć swojej zyski. Mimo to możemy spodziewać się przynajmniej pewnej obniżki cen komputerów z Alder Lake na pokładzie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny procesorów Intel Alder Lake mogą spaść nawet o 20%

 0