CEO HTC rezygnuje po niecałym roku na stanowisku

CEO HTC rezygnuje po niecałym roku na stanowisku

HTC ogłosiło, że dotychczasowy prezes i dyrektor generalny, Yves Maitre, ustąpił ze swojego stanowiska ze względu na osobiste powody. Tym samym szef tajwańskiego przedsiębiorstwa zrezygnował dosłownie na kilka dni przed swoją pierwszą rocznicą na tym stanowisku. W związku z tym przewodnicząca oraz współzałożycielka HTC, Cher Wang, po raz kolejny obejmie pozycję CEO. Jak wynika z oświadczenia firmy, powodem rezygnacji Maitre miały być „rygorystyczne restrykcje odnośnie międzynarodowych podróży, związane z trwającą pandemią COVID-19”, co miało wpływ na życie prywatne francuskiego prezesa, który spędził większość z ostatnich 11 miesięcy z dala od swojej rodziny w Europie. Rada nadzorcza zaakceptowała już rezygnację Maitre.

HTC ogłosiło, że dotychczasowy prezes i dyrektor generalny, Yves Maitre, ustąpił ze swojego stanowiska ze względu na osobiste powody.

CEO HTC rezygnuje po niecałym roku na stanowisku

W trakcie szefowania Maitre HTC próbowało przede wszystkim zwiększyć swoje wpływy na rynku wirtualnej rzeczywistości poprzez rozszerzenie rodziny urządzeń Vive, choćby o serię modularnych headsetów Cosmos. Ostatnio zwiastowano nawet nowe urządzenia, które mają być bardziej kompaktowe od dotychczasowych. Firma koncentrowała się także mocno na oprogramowaniu, czego dowodem jest Vive XR Suite skierowane do sektora biznesowego. Niedawno zaś HTC przedstawiło także swój pierwszy smartfon 5G, czyli U20. Nie da się jednak ukryć, że producent, który swego czasu był jednym z liderów rynku mobilnego i święcił na nim triumfy, dziś ma bardzo duże problemy z odnalezieniem swojego miejsca w tym segmencie.

Yves Maitre, który wcześniej pełnił funkcję EVP ds. oferty konsumenckiej i partnerstwa w Orange, nie potrafił jednak odmienić wizerunku firmy, która od dziewięciu kwartałów znajduje się pod kreską. Po serii zwolnień w grudniu zeszłego roku, firma zapowiedziała kolejne w czerwcu, nie ujawniając jednak liczby pracowników, która zostanie nimi objęta tym razem. Według źródeł zbliżonych do sprawy, najnowsza runda zwolnień nie jest nawet pomysłem Maitre, co sugerować może, że ten de facto zrezygnował ze swojego stanowiska już kilka miesięcy temu, tylko zwlekano z ogłoszeniem tej informacji, co jest typowe w tego typu sprawach. Teraz, kiedy Wang ponownie stoi za sterami, czeka ją niezwykle trudne zadanie. Musi zająć się nie tylko finansami HTC, ale zawalczyć z Facebookiem, który wkrótce zamierza wypuścić samodzielny headset VR. Do tego dochodzi tonący biznes smartfonowy, więc życzymy nowej prezes powodzenia.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: CEO HTC rezygnuje po niecałym roku na stanowisku

 0