CEO OnePlus o cenach smartfonów obsługujących 5G. Ile zapłacimy?

CEO OnePlus o cenach smartfonów obsługujących 5G. Ile zapłacimy?

Pierwsze smartfony obsługujące nowy standard sieci bezprzewodowej 5G zgodnie z obietnicami wielu producentów pojawią się w sprzedaży już w przyszłym roku. Swą gotowość do wdrożenia tej technologii w urządzeniach mobilnych zgłosili m.in. Samsung, Huawei czy OnePlus. Jedynie Apple, jak wskazują najnowsze doniesienia, opóźni premierę iPhone'ów wyposażonych w 5G o rok. Jeśli chodzi o OnePlus, spekulowano, iż to właśnie flagowy model OnePlus 7 będzie kompatybilny z 5G, ale firma oficjalnie zaprzeczyła tym spekulacjom. Warto także zauważyć, iż dotychczas raczej mało kto zastanawiał się, ile może kosztować tego typu smartfon, ale podczas wydarzenia Qualcomm Snapdragon Tech Summit prezes OnePlus potwierdził, że smartfon posiadający modem 5G nie będzie szczególnie tanim produktem.

Według CEO OnePlus ceny przeciętnych smartfonów wyposażonych w technologię 5G  wzrosną o 200-300 dolarów.

Pete Lau w rozmowie z portalem The Verge przyznał to, co już wiemy od jakiegoś czasu, czyli, że jego firma pracuje jednocześnie nad telefonami z 5G oraz 4G. Co ciekawe, Lau oczekuje, iż cena przeciętnego telefonu kompatybilnego z najnowszą technologią wzrośnie o mniej więcej 200-300 dolarów, a więc w przeliczeniu na złotówki wychodzi od 700 zł do 1100 złotych. Oczywiście takie stawki nie będą dotyczyć wszystkich wersji smartfonów. Oczekuje się, że topowy model komórki z 5G może kosztować nawet 1500 dolarów. Dlaczego? Bo producenci starają się zarobić możliwie najwięcej na posiadanej bazie klientów. Wprowadzenie nowej technologii w opinii CEO OnePlus niesie wyzwania także dla producentów sprzętu. Otóż muszą oni zbudować telefony dla operatorów komórkowych działających na różnych częstotliwościach.

Tutaj warto podkreślić, że pierwszy smartfon od OnePlusa z 5G będzie obsługiwał wolniejsze pasmo, ale o większym zasięgu, co jeżeli chodzi o sieci bezprzewodowe ma spore znaczenie. Przyszłość zapowiada się niezwykle interesująco, a jak będzie ostatecznie przekonamy się po wdrożeniu wspomnianej technologii oraz pierwszych poważniejszych testach przeprowadzonych na urządzeniach. Tymczasem w Warszawie, na siedzibie swojej firmy, T-Mobile uruchomił nadajnik 5G. Kolejną siecią sprawdzającą w boju najnowszy standard jest Orange, które pomimo protestów rozpoczęło drugą fazę testów w Gliwicach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CEO OnePlus o cenach smartfonów obsługujących 5G. Ile zapłacimy?

 0