CES20 - be quiet! wprowadza nowe zasilacze z 80 PLUS Titanium

CES20 - be quiet! wprowadza nowe zasilacze z 80 PLUS Titanium

be quiet! wprowadza nowe zasilacze z 80 PLUS Titanium

Marki be quiet! nie trzeba nikomu przedstawiać, słynie ona z wysokiej jakości cichych zasilaczy. Jednak od boomu kryptowalutowego szaleństwa niemiecki producent nie wydał na rynek żadnej mocnej konstrukcji powyżej 1000 W. Na targach CES20, dał nam do zrozumienia, że ta stagnacja trwała zbyt długo i trzeba odświeżyć swoją ofertę w klasie hi-end dla najmocniejszych jednostek prezentując dwa modele z serii Dark Power PRO 12 o mocach 1200 W i 1500 W z certyfikatem 80 PLUS Titanium i sprawnością dochodząca do 94,9%. Jednocześnie wprowadzając do swojej oferty najmocniejszy i najwydajniejsze w historii firmy zasilacze ATX. PSU charakteryzują się typowym dla serii Dark Power, nietuzinkowym, a zarazem przyciągającym wzrok designie, obudowę wykonano ze szczotkowanego aluminium, na bokach znajdują się dodająca klasy nazwa serii PSU, a wykończeniowe wieńczy osłona wentylatora z drobnooczkowej siatki.   

be quiet! Dark Power Pro 12

W kwestii chłodzenia także mamy innowacyjne rozwiązanie, jak widać na uchwyconych zdjęciach zastosowano 135 mm wentylator, zapewne serii Silent Wings 3, tylko o zmodyfikowanej budowie, ponieważ wentylator nie posiada ramki. Ramkę tworzy konstrukcja składająca się z dwóch specjalnie wyprofilowanych elementów z tworzywa, a sam wirnik mocowany jest na dwóch wysokich kołkach dystansowych.

be quiet! Dark Power Pro 12

W odróżnieniu od Dark Power Pro 11 tym razem otrzymujemy całkowicie modularne okablowanie, a po panelu złącz widać, że wersja 1500 W będzie oferować do 10 złącz PCI-E i 8 pin oraz do 4 sztuk 8 -pinowych EPS, tak więc będziemy mogli zasilić naprawdę potężne platformy. Panel zdradza również obecny podział na sześć linii +12 V z możliwością połączenie ich w tryb single rail za pomocą dołączonej zworki OCK. 

be quiet! Dark Power Pro 12

Kolejną nowością jest, jak przystało na produkt hi-end, zaoferowanie wyłącznie okablowania w materiałowych indywidualnych oplotach na przewodach (czyli idziemy w ślady Enermax i Corsair). Dodatkowo wraz z zasilaczem znajdziemy plastikowe grzebienie ułatwiające aranżacje kabli. I to jet to, co mi się podoba.

be quiet! Dark Power Pro 12

Wnętrze to najwyższej klasy elektronika włącznie z japońskimi kondensatorami elektrolitycznymi i aluminiowo-polimerowymi, które znajdziemy nawet na panelu złącz modularnego okablowania.

be quiet! Dark Power Pro 12

Nowa seria Dark Power Pro 12 jest objęta 10-letnim okresem gwarancyjnym, co też jest nowością dla zasilaczy be quiet!. Producent wspomina o dostępności zasilaczy w przyszłym miesiącu, niestety nie ujawnia ceny. Ta na pewno będzie wysoka i podejrzewam, że model o mocy 1500 W będzie w podobnej cenie co Corsair AX1600i, więc tanio nie będzie, ale za to otrzymamy zasilacz z najwyższej półki nie tylko cenowej, ale i wydajnościowej i jakościowej. Pozostaje nam czekać na testy i dostępność na półkach sklepowych, od siebie dodam, że jest to zasilacz, którego brakowało w portfolio marki be quiet!. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: CES20 - be quiet! wprowadza nowe zasilacze z 80 PLUS Titanium

 0