CES 2019: TP-Link prezentuje nowe urządzenia

CES 2019: TP-Link prezentuje nowe urządzenia

Targi CES to idealne miejsce do prezentacji wielu nowych, interesujących urządzeń. Z takiego założenia wyszedł właśnie TP-Link, czyli jeden z liderów wśród dostawców urządzeń WLAN. Na wspomnianym wydarzeniu firma pokazała pełną linię routerów Wi-Fi działających w nowym standardzie bezprzewodowym 802.11ax, nazywanym również Wi-Fi 6. Nowa linia produktów TP-Link to kompleksowa oferta urządzeń obejmująca zarówno sprzęt budżetowy, jak i topowe modele. Pierwszym godnym uwagi routerem jest Wi-Fi Mesh w standardzie AX od TP-Link – Deco X10. System łączy technologię mesh i prędkości standardu AX, dzięki czemu możemy mieć pewność, że szybkie połączenia w standardzie AX2700 w trzech pasmach dotrą do każdego miejsca w naszym domu.

Podczas targów CES 2019 TP-Link zaprezentował sześć nowych urządzeń.

CES 2019: TP-Link prezentuje nowe urządzenia

fot. Archer AX11000

Do komunikacji pomiędzy jednostkami Deco X10 wykorzystywane jest łącze dosyłowe (ang. backhaul) o prędkości sięgającej do 1,95 Gb/s. Deco X10 jest więc doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą cieszyć się zasięgiem sieci w każdym zakamarku swojego domu, jednocześnie nie martwiąc się o zakłócenia powodowane przez inne sieci bezprzewodowe w sąsiedztwie. Ponadto w ofercie znajdziemy trzypasmowy router gamingowy Archer AX11000, który otrzymał na targach CES 2019 tytuł Innovation Honoree. Warto zaznaczyć, że to pierwszy tego rodzaju router w standardzie AX od TP-Link, zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. AX11000 oferuje trzy pasma sieci bezprzewodowej o łącznej prędkości wynoszącej aż 10756 Mb/s.

CES 2019: TP-Link prezentuje nowe urządzenia

fot. RE705X

Co ciekawe, wykorzystanie technologii OFDMA i Gaming Accelerator skutecznie eliminuje opóźnienia i zakłócenia sieci, co czyni AX11000 doskonałym hubem sieciowym dla graczy i innych najbardziej wymagających użytkowników. Następnym routerem z nowej linii produktów TP-Link jest Archer AX6000. Urządzenie pracuje w dwóch pasmach, oferując użytkownikom prędkości do 1148 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 4804 Mb/s w paśmie 5 GHz. Doskonale sprawdzi się przy wielu wymagających zastosowaniach, takich jak jednoczesny streaming wideo w rozdzielczości 4K/8K Ultra HD i granie online. Dzięki zastosowaniu standardu Wi-Fi 6 Archer AX6000 inteligentnie ignoruje potencjalne zakłócenia sygnału wywoływane przez routery sąsiadów, gwarantując nieprzerwane i stabilne połączenie. Za komunikację przewodową routera odpowiada port WAN o prędkości 2,5 Gb/s i 8 gigabitowych portów LAN.

CES 2019: TP-Link prezentuje nowe urządzenia

fot. Deco X10 - AX Mesh Wi-Fi

Natomiast użytkownicy, którzy szukają tańszych rozwiązań, ale nie chcą rezygnować z korzystania ze standardu Wi-Fi 6, powinni zainteresować się dwupasmowym routerem Archer AX1500. Ostatnim zaprezentowanym produktem jest pierwszy dostępny na rynku wzmacniacz sieci bezprzewodowej w standardzie AX1800, TP-Link RE705X. Obsługujący pasma 5 GHz i 2,4 GHz, RE705X jest najlepszym wyborem dla rodzin – zapewnia dostęp do zaawansowanych funkcji Wi-Fi 6 w przystępnej cenie. Urządzenie eliminuje martwe strefy, jednocześnie dostarczając niezwykle szybkie i stabilne połączenie do wybranych obszarów domu. Routery Archer AX6000 i AX11000 pojawią się w sprzedaży na przełomie pierwszego oraz drugiego kwartału bieżącego roku, z kolei pozostałe modele trafią do sklepów w czwartym kwartale 2019 roku. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CES 2019: TP-Link prezentuje nowe urządzenia

 0