„ChatGPT będzie we wszystkim”: General Motors planuje chatbota w pojazdach

„ChatGPT będzie we wszystkim”: General Motors planuje chatbota w pojazdach

Dyrektor firmy powiedział agencji Reuters, że General Motors współpracuje z Microsoftem, badając zastosowanie ChatGPT, aby poprawić dostęp do informacji o funkcjach pojazdu i ułatwić korzystanie z nich.

Wiceprezes GM, Scott Miller, w wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu, powiedział, że ChatGPT będzie obecny we wszystkim, a chatbot mógłby być wykorzystywany do programowania funkcji pojazdu, takich jak kod do drzwi garażowych, integrowania harmonogramów z kalendarza oraz uzyskiwania informacji zawartych w instrukcji obsługi. Prezes GM przewiduje, że do końca dekady sprzedaż pojazdów elektrycznych w USA przekroczy sprzedaż Tesli. Rzecznik firmy dodał, że zmiana ta nie dotyczy jedynie ewolucji poleceń głosowych, ale oznacza znacznie większą wydajność i nowoczesność pojazdów, dzięki wprowadzeniu nowych technologii.

ChatGPT niedługo zapewne trafi również lodówek, ale zanim to nastąpi, producenci planują wprowadzenie systemu jako element wyposażenia samochodów.

Według serwisu Semafor, amerykański producent samochodów pracuje nad wirtualnym osobistym asystentem wykorzystującym modele sztucznej inteligencji z ChatGPT. Microsoft również skupia swoje wysiłki na osadzaniu technologii w pojazdach, a na początku tego roku ogłosił wielomiliardową inwestycję w OpenAI, właściciela ChatGPT, z zamiarem dodania technologii chatbota do swoich produktów.

Wraz z innymi dużymi firmami technologicznymi, Microsoft koncentruje się na opracowaniu systemów informatyczno-rozrywkowych, zautomatyzowanej jazdy, a także systemów operacyjnych, które kontrolują wydajność baterii i wiele innych funkcji pojazdu. W 2021 roku General Motors nawiązał współpracę z Microsoftem w celu przyspieszenia komercjalizacji pojazdów autonomicznych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: „ChatGPT będzie we wszystkim”: General Motors planuje chatbota w pojazdach

 0