ChatGPT dla każdego. OpenAI pozwala na implementację chatbota w zewnętrznych aplikacjach

ChatGPT dla każdego. OpenAI pozwala na implementację chatbota w zewnętrznych aplikacjach

OpenAI, twórcy popularnych narzędzi na bazie sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT i DALL-E 2, ogłosiło kilka znaczących zmian. Po pierwsze, wypuszcza deweloperskie interfejsy API dla ChatGPT i model transkrypcji mowy Whisper. Zmieniło również warunki korzystania z usługi, aby umożliwić programistom rezygnację z wykorzystywania ich danych do ulepszeń, dodając 30-dniową politykę przechowywania danych.

Nowe API ChatGPT będzie korzystać z tego samego modelu sztucznej inteligencji („gpt-3.5-turbo”), co popularny chatbot, umożliwiając programistom dodawanie niezmienionych lub zmodyfikowanych wersji ChatGPT do ich aplikacji. My AI od Snap to jest jednym z pierwszych przykładów takiego zastosowania, a to za sprawą nowej funkcji wirtualnego nauczyciela w internetowym narzędziu do nauki Quizlet i nadchodzącego narzędzia Ask Instacart w popularnej aplikacji do zakupów lokalnych. Jednak interfejs API nie będzie ograniczony do chatbotów konkretnej marki naśladujących ChatGPT, może również napędzać oprogramowanie „niebędące czatem”, które mogłoby skorzystać na sztucznej inteligencji.

OpenAI, twórcy popularnych narzędzi na bazie sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT i DALL-E 2, ogłosiło kilka znaczących zmian.

ChatGPT dla każdego. OpenAI pozwala na implementację chatbota w zewnętrznych aplikacjach

Cena API ChatGPT wynosi 0,002 USD za 1000 tokenów (około 750 słów). Dodatkowo oferuje opcję dedykowanej pojemności dla bardziej wymagających (czytaj bogatszych) programistów, którzy spodziewają się użyć większej liczby tokenów, niż pozwala na to standardowy interfejs API. Nowe opcje programistyczne dołączają do usługi ChatGPT Plus dla konsumentów, która kosztuje 20 USD miesięcznie i została uruchomiona w lutym.

Tymczasem API Whisper od OpenAI to hostowana wersja otwartego modelu Whisper, który przekłada mowę na tekst i zadebiutował we wrześniu zeszłego roku. „Wydaliśmy model, ale to w rzeczywistości nie wystarczyło, aby zbudować wokół niego cały ekosystem programistów” – powiedział prezes i współzałożyciel OpenAI, Greg Brockman. „Interfejs API Whisper to ten sam duży model, który można uzyskać jako open source, ale zoptymalizowaliśmy go do granic możliwości. Jest o wiele, wiele szybszy i niezwykle wygodny”. Interfejs API transkrypcji będzie kosztował programistów 0,006 USD za minutę, umożliwiając „niezawodną” transkrypcję w wielu językach i zapewniając tłumaczenie na język angielski.

OpenAI ujawniło również zmiany w swoich warunkach dla programistów w oparciu o opinie klientów na temat obaw związanych z prywatnością i bezpieczeństwem. O ile deweloper nie wyrazi na to zgody, firma nie będzie wykorzystywać danych przesyłanych za pośrednictwem interfejsu API do „ulepszania usług”, a tym samym szkolenia swoich modeli sztucznej inteligencji. Dodatkowo dodaje 30-dniową politykę przechowywania danych, zapewniając jednocześnie bardziej rygorystyczne opcje przechowywania „w zależności od potrzeb użytkowników” (prawdopodobnie oznacza to firmy o dużym natężeniu ruchu z odpowiednimi budżetami). Wreszcie upraszcza warunki związane z własnością danych, wyjaśniając, że użytkownicy są właścicielami danych wejściowych i wyjściowych modeli.

Brockman dodał: „Naszą misją jest naprawdę zbudowanie platformy, na której inni będą mogli budować firmy”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ChatGPT dla każdego. OpenAI pozwala na implementację chatbota w zewnętrznych aplikacjach

 0