ChatGPT OpenAI wkrótce będzie zawierał treści z Reddita

ChatGPT OpenAI wkrótce będzie zawierał treści z Reddita

OpenAI podpisało porozumienie z Redditem w sprawie wykorzystania treści generowanych przez użytkowników do ulepszania popularnego chatbota, ChatGPT.

Dzięki tej współpracy ChatGPT oraz inne programy OpenAI będą czerpać treści z Reddit, platformy internetowej z ponad 267,5 milionami użytkowników tygodniowo. Chociaż Reddit nie potwierdził bezpośrednio, czy jego dane zostaną wykorzystane do szkolenia modeli OpenAI, firma zauważyła, że OpenAI będzie miało dostęp do interfejsu API danych Reddit, który zapewnia strukturalne i unikalne treści w czasie rzeczywistym. To umożliwi narzędziom AI OpenAI lepsze zrozumienie i prezentację treści z Reddit, szczególnie tych dotyczących najświeższych tematów.

Dzięki nowemu partnerstwu posty na Reddicie mogą być również wykorzystywane do szkolenia ChatGPT.

OpenAI nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz, a szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. Jednakże jest powszechnie znane, że firmy technologiczne wykorzystują internet do szkolenia swoich modeli sztucznej inteligencji. W zeszłym tygodniu Reddit ogłosił nową politykę wyjaśniającą, w jaki sposób może udzielać licencji na dane platformy stronom trzecim, w tym "dużym twórcom modeli językowych".

Według Reddit, zawarta umowa ma na celu rozszerzenie zasięgu treści platformy oraz otwarcie drzwi do nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji dla użytkowników i moderatorów forów. Dodatkowo, OpenAI zostanie partnerem reklamowym Reddita.

Partnerstwo między OpenAI a Redditem może uczynić ChatGPT groźnym konkurentem dla Google, szczególnie jeśli chodzi o dostarczanie najnowszych treści i tematów. Plotki sugerują, że OpenAI pracuje nad funkcją wyszukiwania dla ChatGPT, jednak najnowsze wydarzenie OpenAI skupiło się na prezentacji nowego modelu sztucznej inteligencji, ChatGPT-4o.

Warto jednak wspomnieć, że Google również podpisało umowę wartości 60 milionów dolarów z Redditem w lutym, mając na celu pozyskanie treści do szkolenia w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ChatGPT OpenAI wkrótce będzie zawierał treści z Reddita

 0